Jedną z najważniejszych cech imprez targowo-konferencyjnych jest obecność w jednym czasie i jednym miejscu wielu ekspertów jednej branży. Taka sytuacja stwarza niestety wielkie niebezpieczeństwo przedostania się ważnych informacji w ręce konkurencji. Bądź ostrożny – unikaj rozmów w sprawach biznesowych w pociągu, na dworcu, w restauracjach itp., czyli wszędzie tam, gdzie może być obecna Twoja konkurencja. Jeśli musisz przeprowadzić tego typu rozmowę, staraj się mówić ciszej i przede wszystkim unikaj tematów „ściśle tajnych”.

  1. Postępuj świadomie – jeśli używasz laptopa, staraj się nie pokazywać jego ekranu wszystkim dookoła. Unikaj pisania siedząc przy przejściu i nigdy nie używaj czcionki o stopniu większym niż 12 punktów.
  2. Bądź czujny – w czasie trwania imprez targowych bądź konferencji będziesz otoczony ludźmi, którzy chętnie przeniknęliby tajniki Twojej firmy i jej produktów. Dlatego w celu przeprowadzenia ważnych spotkań skorzystaj z miejsca specjalnie do tego wyznaczonego.
  3. Bądź rozważny – rozmawiając przez telefon w miejscach publicznych, pamiętaj, że wszyscy wokół mogą usłyszeć Twoją rozmowę.
  4. Bądź przezorny – ogranicz ilość ważnych dokumentów do minimum, nigdy nie przeglądaj ich także w miejscach publicznych. Planując przeprowadzić ważną rozmowę, sprawdź (nawet dwukrotnie), czy w pobliżu nie znajdują się „nieodpowiedni słuchacze”.

Będąc na imprezach targowo-konferencyjnych nie zapominaj zatem o tym, że „ściany mają uszy”

 

Polecane wpisy