Targi, targi i… po targach. Znasz to uczucie? To spełnienie i satysfakcja po kolejnej udanej imprezie. Mimo, że wszystko udało się tak jak zaplanowałeś a do kolejnych targów masz mnóstwo czasu nie warto osiadać na laurach.  Sukces bywa zgubny, a żeby ciągle być na szczycie należy systematycznie na to pracować. Właśnie z tego powodu czas między targami jest ogromnie ważny, a to jak zostanie on wykorzystany wpłynie na następne osiągnięcia.

Podsumowanie targów

Za każdym spełnionym celem stoją miesiące budowania strategii i godziny bardzo ciężkiej pracy często wielu ludzi. Na targach każda decyzja i wybór ma swoje konsekwencje, a rozliczyć je można dopiero na samym końcu. Po zakończonej imprezie dobrze jest usiąść i omówić z zespołem jak przebiegała impreza. Dodatkowo warto rozpisać plusy i minusy targów, stoiska, zachowania obsługi. Wypunktować to co wpłynęło pozytywnie na nasz wizerunek oraz odbiór, a także wskazać to, co zniechęciło do nas klienta. To ciężki moment po targach, bo trzeba być szczerym samym ze sobą, powiedzieć co zrobiliśmy źle i starać się nie popełniać tych błędów. Takie zachowanie pozwoli nam w przyszłości wyeliminować uchybienia, a to przyczyni się do coraz lepiej zorganizowanego stoiska.

Wybór kolejnych targów

Niestety zdarza się, że targi nie przynoszą nam spodziewanych efektów. W takiej sytuacji wyjście jest jedno. Najlepiej zastanowić się nad zmianą miejsca kolejnych targów. Większość branż organizuje targi w najróżniejszych miastach. Przykładowo targi ślubne odbywają się w największych centrach w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie. Tak szeroki wybór daje wystawcom szerokie pole manewru. Dzięki temu, możemy zmienić miejsce wystawiania się jeżeli  w danym mieście lokalny klient nie jest do nas przekonany.

Zabudowa stoiska

Współpraca nie zawsze układa się tak jak powinna. Czasami nie do końca podwykonawca zrozumie nasze wyobrażenia, a co gorsza nie dopełni jakiegoś punktu w umowie. Zdarza się, że już w trakcie targów zawodzi nas nasze stoisko. Nie bez przyczyny mówi się „że wszystko wychodzi w praniu”. Niedociągnięcia w zabudowie, wady czy niesprawna technologia mogą być .Dlatego jeżeli nie jesteśmy do końca zadowoleni z obecnej firmy warto zastanowić się nad zmianą. W trakcie szukania nowej firmy zajmującej się stoiskami zwróć uwagę na jej doświadczenie i już wykonane projekty. Przykładowo firma Extend Vision wykonała tylko w sezonie wiosennym ponad 300 stoisk! Wybierając taką firmę masz gwarancję, że robi to co potrafi, a korzystający z niej klienci chętnie do niej wracają.

Czas między targami jest ogromnie ważny i ma decydujący wpływ na kolejne imprezy. Może się zdarzyć, że jedno przeoczenie, błąd właśnie w tym okresie spowoduje przekreślenie naszego sukcesu na targach. Warto mieć na uwadze jak ogromne znaczenie ma wychwytywanie już popełnionych błędów. Właśnie to jest najtrudniejszym zadaniem, ale jeżeli wyciągnie się odpowiednie wnioski nagroda będzie satysfakcjonująca.

Polecane artykuły