Pokazanie działalności swojej firmy klientowi jest nie lada wyzwaniem. Targi są na to najlepszą okazją. Właśnie tam można pozyskać partnerów, wypromować usługi czy poznać konkurencję. Podjęcie decyzji o udziale w targach jest łatwe, pozostaje jednak pytanie gdzie warto się wystawiać

Czym więc kierować się wybierając targi?

Renoma organizatora

Zanim zdecydujemy się na  wykupienie stoiska na targach, dobrze jest pozyskać informację o organizatorze. Po pierwsze czy dane wydarzenie jest jedynym przez niego organizowanym. Jeżeli organizuje więcej to znaczy, że jest doświadczony i jego targi są warte uczestnictwa. Poza tym warto sprawdzić jakim cieszą się powodzeniem, czy interesują się nim klienci oraz jak wypadają na tle innych. Nie zapominajmy, że im więcej zdobędziemy informacji tym większa pewność, że weźmiemy udział w profesjonalnych targach.

Rzetelność

Każdy organizator bez względu na wyniki swojej pracy przedstawia siebie w jak najlepszym świetle. Dlatego przedstawia się w samych superlatywach, co tworzy nie mały problem. W końcu jak wybrać targi przy samych pozytywnych rekomendacjach, pozornym doświadczeniu i wysokim poziomie. Przed podjęciem decyzji sprawdźmy  przynależność firmy do przykładowo PIPT czy UFI. Przynależność do nich jest niezbitym dowodem na wysoką rzetelność, ale i wiarygodność organizatora.

Cykliczność imprezy i jej promocja

Promocja targów jest kluczowa zarówno dla wystawcy jak i organizatora.  W końcu wystawiamy się nie bez przyczyny. Dlatego szukając odpowiednich targów zwrócenie uwagi na strategię promocji jest obowiązkowe. Tylko dzięki temu, możemy stwierdzić, że dociera do naszej grupy docelowej. Tak postępując unikniemy kosztownego uczestnictwa w targach, które nie przyniosą oczekiwanych/zakładanych rezultatów/skutków/celów.Warto sprawdzić ile było edycji imprezy oraz, czy odbywają się one w podobnym terminie. Z pewnością łatwiej współpracować z doświadczonym organizatorem, któremu będzie można zaufać.

Miejsce targów i imprezy towarzyszące

Mało atrakcyjne miejsce może być zabójcze dla targów. Dlatego podstawą naszego wyboru, powinno być to gdzie jest ono ulokowane i jak jest przystosowane do tego typu imprez. W końcu gra toczy się o nasz komfort, ale również klientów. Niewątpliwie targi cykliczne są z roku na rok coraz bogatsze. Konferencje, szkolenia też przyciągają na targi uczestników, więc przewidywanie ich w programie ułatwia nam decyzję. Dzięki nim poznamy trendy w branży, specjalistów, a nasi pracownicy będą mogli podnieść kwalifikacje i zdobyć odpowiednią wiedzę.

Opinia innych wystawców

Kto zna lepiej targi niż wystawcy, znający je „od kuchni”. Jeżeli znamy firmy, korzystające z usług danego organizatora wykorzystajmy to. Dobrze jest podpytać i dowiedzieć się jak wygląda współpraca. W dodatku firmy będące stałymi i wieloletnimi partnerami organizatorów skłaniają do wyboru targów.

Podsumowując, jest kilka czynników wpływających na decyzję gdzie i kiedy się wystawimy. Poświęcając chwilę na ich rozważenie zyskujemy większą kontrolę nad tym czy uda nam się osiągnąć sukces, a targi okażą się dla nas wydarzeniem napędzającym rozwój firmy.

Polecane artykuły