O dziale firmy Extend Vision – Expozycja.com opowiada Pani Małgorzata Jurczak – project menager i koordynator działań filii

Stoisko.pl: Branża, w której działa Expozycja jest nietypowa na polskim rynku – nadal niewiele jest firm konkurencyjnych. Stąd też moje pytanie – skąd pomysł na taką działalność?

Małgorzata Jurczak: Pomysł na utworzenie naszej firmy, która jest działem Extend Vision, narodził się około dwa lata temu w głowach właścicieli. Specjalnością naszej „firmy-matki”, czyli Extend Vision, jest profesjonalna zabudowa targowa – mając ponad piętnastoletnie doświadczenie w tej dziedzinie, właściciele firmy doskonale wiedzieli, jakie są potrzeby polskiego rynku i oczekiwania klientów, czego brakuje w ofercie istniejących już firm. Stąd też pomysł na założenie działu Expozycja.com – chcieliśmy zaoferować naszym klientom kompleksowe usługi w dziedzinie ekspozycji.

Stoisko.pl: Proszę powiedzieć, czym dokładnie zajmuje się Expozycja.com? Jaki jest cel Państwa działań?

Małgorzata Jurczak: Expozycja zajmuje się szeroko pojętą aranżacją wnętrz komercyjnych, projektowaniem systemów komunikacji wizualnej, oznaczeń pomieszczeń oraz rozwiązań ekspozycyjnych dla muzeów i galerii. W naszej ofercie można znaleźć niezbędne do wyposażenia wielu ekspozycji elementy: tabliczki informacyjne, systemy linkowe i rurkowe, ścianki wystawiennicze, stojaki na ulotki i plakaty, totemy, gabloty, lightboxy, listwy do podwieszeń obrazów i inne. Projektujemy również systemy indywidualne według niestandardowych wymagań klienta. Staramy się, by nasze usługi były kompleksowe, tak, by każdy klient znalazł w naszej ofercie coś dla siebie. Założeniem Expozycji jest projektowanie i aranżacja wnętrz komercyjnych, ale staramy się nie ograniczać i nie zamykać na inne możliwości. Nasi pracownicy mogą poszczycić się bardzo dużym doświadczeniem: pracują dla nas pomysłowi project menagerzy, kreatywni graficy, świetna ekipa montażowa i dlatego też nietypowe zamówienia nie stanowią dla nas problemu – pracujemy nie tylko nad systemami ekspozycyjnymi, ale także, jak już wspomniałam, nad komunikacją wizualną (na przykład w biurowcach), czy identyfikacją wizualną firm.

Stoisko.pl: Wygląda na to, że Państwa oferta ma bardzo szerokie zastosowanie. Proszę powiedzieć, gdzie można „spotkać” Państwa produkty?

Małgorzata Jurczak: Nasze projekty obecne są w wielu obiektach użyteczności publicznej: muzeach, galeriach, hotelach, czy centrach handlowych. Rozwiązania zaproponowane przez Expozycję zdobią wystawy sklepowe, banki, sale konferencyjne i showroomy. Możemy poszczycić się współpracą z wieloma znanymi firmami – na naszej stronie, www.expozycja.com, w dziale „Nasze realizacje” i na naszym fanepagu na Facebooku mogą Państwo obejrzeć niektóre zrealizowane przez nas dotychczas projekty, a także przeczytać nasze referencje.

Stoisko.pl: Proszę powiedzieć naszym czytelnikom, dlaczego warto skorzystać z usług Expozycji?

Małgorzata Jurczak: To, z czego jesteśmy najbardziej dumni, to kompleksowość naszych usług i szeroka oferta. Zawsze staramy się spełniać oczekiwania klientów, każdego z nich traktujemy indywidualnie. Stawiamy przede wszystkim na jakość naszych usług i produktów: w naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej klasy produkty włoskie, wykonane z najlepszych tworzyw. Dzięki własnemu parkowi maszynowemu, drukarni i warsztatowi stolarskiemu jesteśmy w stanie sprostać nawet największym wymaganiom, potrafimy dostosować nasze produkty do potrzeb klienta. Wykonujemy także wysokiej klasy wydruki różnej wielkości i na różnych tworzywach sztucznych (pleksi, dibond, PCV).

Dajemy klientom także możliwość wyboru – w naszej ofercie można znaleźć produkty tańsze, o nieco innych parametrach technicznych.

Klient jest dla nas najważniejszy, dlatego też do każdego zamówienia podchodzimy z osobna. Klienci po wypełnieniu briefu, w którym zamieszczają najważniejsze informacje na temat planowanego zamówienia, swoich oczekiwań, a także pomieszczeń, w których będziemy pracować, mogą oczekiwać spersonalizowanego projektu, pomyślanego w taki sposób, by był dla klienta jak najbardziej satysfakcjonujący.  Dajemy klientom szanse na zorientowanie się w naszych propozycjach i dlatego też projekty wykonywane dla zainteresowanych współpracą z nami firm i osób do pierwszych poprawek są darmowe.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi klienci potrzebują profesjonalnych porad, wychodzimy więc im naprzeciw wielokrotnie konsultując oferty, czy prowadząc wyjazdy pomiarowe, a przede wszystkim dając możliwość skorzystania z pomocy naszej mobilnej i wysoko wykwalifikowanej ekipy montażowej – nasi monterzy doskonale znają nasze produkty, dzięki czemu w sposób niezwykle profesjonalny zamontują przygotowane przez nas systemy. Staramy się też, by nasza oferta była mocno konkurencyjna, jesteśmy więc przygotowani na współpracę z klientami z różnych regionów – nasz firmowy expowóz może dotrzeć do klienta w każdym zakątku Polski.

Stoisko.pl: Proszę powiedzieć, gdzie klient, który jest zainteresowany ofertą Expozcji może Państwa znaleźć?

Małgorzata Jurczak: Nasza siedziba mieści się w centrum Krakowa, przy ulicy Kamiennej 43, w niezwykle interesujących budynkach stanowiących element dawnej Twierdzy Kraków – dzięki temu nietrudno dotrzeć do naszego biura. Dla zainteresowanych naszą ofertą przygotowujemy katalogi i ulotki, które nieustannie aktualizujemy. Jesteśmy obecni także w Internecie – prowadzimy stronę internetową w taki sposób, by łatwo można było zapoznać się z naszym działem i produktami, jesteśmy obecni również na portalach społecznościowych – na Facebooku i na Blipie, dzięki którym nasi klienci mogą nas lepiej poznać. Design to nasza pasja, co staramy się pokazywać na co dzień – nasz dział prowadzi swojego bloga, na którym dzielimy się z czytelnikami naszymi zainteresowaniami. Staramy się wychodzić do klientów – jesteśmy obecni na targach branżowych: w najbliższym czasie planujemy poprowadzić prelekcję na targach reklamy RemaDays, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Z naszymi klientami staramy się też spotykać w nieco mniej formalnej atmosferze – jako sponsorzy często bierzemy udział w wydarzeniach kulturalnych: ostatnio w organizowanym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe koncercie Kolęda Nova 2011.

Stoisko.pl: Expozycja jest młodym działem, ale już udało się Państwu zdobyć uznanie profesjonalistów – otrzymaliście Państwo znak Top Design Award 2010. Jaki jest Państwa przepis na sukces?

Małgorzata Jurczak: Przede wszystkim: profesjonalnie i z pasją wykonywać swoją pracę! Design to nasza wielka miłość i mamy nadzieję, że widać to na naszym firmowym blogu i w naszych projektach. Staramy się dopasować do wymagań rynku, nie zostawać w tyle, być nowocześni, podążać za modą i trendami. Jesteśmy firmą ambitną, zainteresowaną nowoczesnym designem, dlatego też stale rozszerzamy swoją ofertę, między innymi o produkty polskie.

Jednak kluczem do sukcesu są nasi pracownicy, charakteryzujący się dużym doświadczeniem i ogromną wiedzą. Wiemy, że bez dobrych pracowników działowi nie udałoby się zajść tak daleko. Nasza działalność polega na współpracy pomiędzy pracownikami różnych pionów, dbamy więc o integrację w naszym zespole, organizując liczne wyjazdy i imprezy. Kładziemy też duży nacisk na rozwój naszych pracowników i zapewniamy im liczne szkolenia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że najlepsi pracownicy to tacy, którzy swoją pracę lubią i są z niej zadowoleni – dlatego w Expozycji panują jasne reguły, stanowiska są samodzielne i każdy jest odpowiedzialny za swoje zadania. Jesteśmy wymagający, ale jednocześnie wyrozumiali.

Doceniamy swoich pracowników i najlepszym dajemy możliwość awansu. Dbamy także o atmosferę – pracujemy w naprawdę miłym otoczeniu.

Stoisko.pl: Na koniec naszej rozmowy proszę pochwalić się, jakie są największe osiągnięcia Expozycji.com?

Małgorzata Jurczak: Cieszymy się ze wszystkich sukcesów, nawet tych najmniejszych. Jesteśmy dumni, że udało nam się zrealizować tak wiele fantastycznych projektów i sprostać tak bardzo różnorodnym wymaganiom. Ogromną radość daje nam satysfakcja naszych pracowników i szybki rozwój działu. Jednak za największe osiągnięcie uważam zadowolenie naszych klientów, którzy często do nas wracają i polecają nas innym. To nasz największy powód do dumy!

Polecane artykuły