autostrada-2015-galeria-04

 

Już we wtorek, ostatniego dnia maja, rozpoczyna się w Kielcach targowy gigant: połączenie czterech imprez o tematyce infrastrukturalnej. Wystawa nazywana przez specjalistów „kieleckim świętem drogownictwa” to miejsce, gdzie od lat wskazywane są kierunki rozwoju tego sektora w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Potężne maszyny, konkurs dla operatorów koparek i rozmowy o tematach palących dla branży – tak zapowiadają się XXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA –POLSKA. Zakres tematyczny targów TRAFFIC-EXPO obejmuje miedzy innymi infrastrukturę dla transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i wodnego, utrzymanie istniejącej sieci komunikacyjnej, zarządzanie ruchem, systemy bezpieczeństwa oraz technologie i osprzęt infrastrukturalny.

 

Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego ROTRA po raz ósmy organizowane są z myślą o rosnącym rynku producentów pojazdów użytkowych oraz potrzebach ich klientów. Podczas tej imprezy od lat prezentowane są samochody ciężarowe i dostawcze, naczepy, przyczepy, lawety, ciągniki siodłowe, zabudowy wywrotcze, kombi, vany, pojazdy specjalne oraz ich niezbędne wyposażenie. Centra logistyczne i spedycyjne ze swoimi usługami zapoznają zwiedzających, którzy będą mogli również skorzystać z doradztwa technicznego i porad serwisowych związanych miedzy innymi z diagnostyką. Ostatnia edycja ROTRY prezentowała między innymi debiutujące na rynku modele samochodów ciężarowych i dostawczych, naczepy, przyczepy, lawety, ciągniki siodłowe.

 

Systemom parkingowym z kolei poświęcony będzie II Międzynarodowy Salon Techniki Parkingowej EUROPARKING. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną między innymi rozwiązania z zakresu systemów kierowania ruchem, monitoringu czy telewizji przemysłowej. W czasie targów poznać będzie można tajniki konstrukcji parkingów oraz kształtowania ich nawierzchni. To również dobra okazja, by zapoznać się z systemami oznakowania miejsc postojowych, ich ochroną oraz wszelkimi technikami utrzymania. Wśród wystawców znajdą się firmy projektowe, które z chęcią odpowiedzą na pytania związane z planowaniem i zagospodarowywaniem parkingów.

 

autostrada-2015-galeria-26

 

W zeszłym roku w wydarzeniach wzięło udział ponad 400 wiodących firm z 22 krajów, które prezentowały swoją ofertę na powierzchni niemal 20 000 metrów kwadratowych. Ich ekspozycję obejrzało ponad 15 000 zwiedzających.

 

Nic, tylko jechać do Kielc!

 

Zdjęcia dzięki: targikielce.pl

Polecane artykuły