W ubiegły weekend w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne GLObalnie 2018. Jest to jedna z największych imprez turystycznych organizowanych w Polsce. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć naszej stoiskowej redakcji.

Organizatorzy targów GLObalnie mogą pochwalić się rzeszą odwiedzających w każdej edycji. Nie inaczej było w tym roku. Targi zostały oficjalnie otwarte w piątek 23 marca i trwały przez cały weekend aż do niedzieli. Termin wydarzenia nie został zaplanowany przypadkowo. Marzec to idealny czas na temat turystyki  w końcu jesteśmy tuż przed rozpoczęciem wakacyjnego sezonu i powoli planujemy, gdzie spędzimy urlopowy czas. MCK zgromadziło specjalistów i ekspertów z branży, ale przede wszystkim masę turystów.
Czy warto odwiedzić te targi?

Wydaje nam się, że tak. Po pierwsze organizatorzy zadbali o to, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Najróżniejsi przedstawiciele z branży turystycznej zaprezentowali odwiedzającym szeroką ofertę. Nie brakowało też pomysłów na przyciągnięcie ludzi do stoisk. Panowie przebrani za średniowiecznych rycerzy, obsługa w ludowych strojach, loterie i losowania to tylko kilka kreatywnych rozwiązań. Dużym plusem niewątpliwie było to, że obok ofert z Polski można było zapoznać się z ofertą i ludźmi z branży turystycznej zagranicznej.

GLObalnie okazały się bardzo dobrym eventem dla wystawców. Z jednej strony mnóstwo ludzi mogło zapoznać się z zaprezentowaną ofertą, a z drugiej mieli też szansę nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

MCK zadbał o swoich uczestników. Po pierwsze nie można było chodzić głodnym. Wśród wystawców znalazło się stoisko ze śląskim jedzeniem, które przyciągało już samym zapachem.

Jeżeli nie przyszliście ponieważ macie małe dzieci, żałujcie. Po pierwsze na hali znajdowała się strefa zabawy z dmuchanym pałacem i innymi atrakcjami. Przed wejściem do hali znajdowała się również strefa Questing’u, a tuż obok strefa rozrywki firmy Extend Vision gdzie można się było wziąć udział w rozgrywkach Targi.Taktyka.Okazja

Podsumowując targi turystyczne zostały zorganizowane na wysokim poziomie. Zarówno MCK jak i wystawcy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali targi, których nikt z branży turystycznej nie powinien był ominąć.

Polecane artykuły