drukarka 3d wywiad

Pan Grzegorz Wesołowski z firmy Cube 3D opowiedział nam o sekretach  firmy  zajmującej się drukowaniem przedmiotów w trójwymiarze.

Dzień dobry. Czym zajmuje się Państwa firma?

Oferujemy usługę wydruku przedmiotów 3D. Pracujemy na plikach dostarczonych przez klienta, ale jesteśmy w stanie także stworzyć projekt indywidualnie na potrzeby zamówienia. Od klienta dostajemy wtedy szkic, model lub zdjęcie i na podstawie tego tworzymy wydruk.

Państwa stoisko, to przede wszystkim Państwa maszyna – drukarka do wydruków 3D. Czy jest to wystarczający eksponat do przyciągnięcia klientów na targach?

Myślę, że jest to jak najbardziej wystarczające. Prawda jest taka, że mamy klientów od początku samych targów. Nie mamy nawet czasu na przerwę. Wystrój samego stoiska jest spokojny, ale to celowe działanie, żeby nie przytłaczać z nadmiarem informacji na stoisku. Przede wszystkim chcemy się skupić na drukarce. Ale faktycznie klienci przychodzą do nas i pytają się o usługi. Mamy bardzo duże zainteresowanie.

Co takiego można wydrukować na Państwa stoisku?

Wszystko. Począwszy od prostego kubka do skomplikowanej rzeźby. Ale mamy także w swojej ofercie ruchome bryły. Takie, które składają się z wielu elementów i każdy z nich jest drukowany oddzielnie, bądź bryły ruchome, drukowane za jednym razem. Z samych produktów zamawianych przez klientów drukujemy prototypy czy przygotowania do form wtryskowych, ale także mało seryjne produkcje upominków.

Z czego wykonywane są te projekty?

Głównym materiałem jest ABS, to jest dokładnie ten sam materiał, z którego są zbudowane klocki LEGO. Jest jeszcze PLA, materiał nieco bardziej sztywny, troszkę gorszy w obróbce, ale używany przez nas. Natomiast sam rynek materiałów, z których można drukować w tej chwili mocno się rozwija. Możliwe jest drukowanie na przykład z czekolady, z cukru, z nylonu, z materiałów drewnopochodnych czy zmieniających kolor pod wspływem temperatury.

Jakich klientów Państwo obsługują?

W połowie klientów indywidualnych, w połowie klientów firmowych. Produkujemy sztuki prototypowe dla branży odlewniczej, upominki dla firm reklamowych, ale także upominki spersonalizowane dla indywidualnego klienta, np. obudowy telefonów z własną grafiką czy imieniem.

Dziękujemy za pouczającą rozmowę!

Polecane wpisy