Zanim zdecydujemy się na wyjazd na targi w charakterze zwiedzającego, musimy upewnić się, że dana impreza oferuje nam to, czego tak naprawdę szukamy. Musimy też dokładnie zaplanować uczestnictwo w imprezie. Należy bowiem starać się, aby czas spędzony w halach targowych został wykorzystany do maksimum.

 

W tym celu należy stworzyć listę bieżących spraw, jak również tych, którymi planujemy zająć się w najbliższej przyszłości. Dopiero na jej podstawie można określić, jaki rodzaj produktów, usług, konsultacji bądź współpracy byłby najodpowiedniejszy dla nas. Chodzi zatem o to, aby wybrać tę imprezę, na której znajdą się właściwi wystawcy, jak również tematy podejmowane podczas imprez towarzyszących targom wydadzą się interesujące i przydatne.

Rozplanuj swój czas

Najlepszym sposobem na osiągnięcie jak najlepszych rezultatów uczestnictwa w targach jest stworzenie listy stoisk tych przedsiębiorstw, które są dla nas priorytetowe. Tereny targowe to zazwyczaj ogromna przestrzeń. Trudno zatem przechadzać się po nich z nadzieją, że w taki właśnie niezorganizowany sposób znajdziemy tych wystawców, którzy są dla nas naprawdę ważni. To oznacza, że zanim weźmiesz udział w imprezie, musisz odpowiednio się przygotować. Przygotuj sobie dokładny program zwiedzania targów przed wyjazdem na daną imprezę. Skorzystaj z elektronicznych katalogów wystawców oraz wszelkich publikacji w celu stworzenia programu uczestnictwa. Wydrukuj plan targów i zaznacz na nim stoiska tych firm, które planujesz odwiedzić, lub zorientuj się, czy organizator nie przygotował w tym celu aplikacji mobilnej. Pamiętaj, że im dokładniejszy plan pobytu na terenach targowych (z uwzględnieniem uczestnictwa w konferencjach i seminariach), tym efektywniejszy udział w imprezie.

Bądź elastyczny

Gdy wystawca, do którego podchodzisz, jest zajęty i musisz czekać na przeprowadzenie rozmowy, najlepiej w międzyczasie udać się na inne stoisko. Dobrze również wcześniej przygotować listę rezerwową na czas, gdy odpowiedni wystawca nie może nas przyjąć o danej godzinie. Należy bowiem starać się czas spędzony w halach targowych naprawdę dobrze wykorzystać.

W momencie, kiedy odwiedzisz już zaplanowane na dany dzień miejsca, powinieneś zacząć przechadzać się po terenach targowych w celu znalezienia nowo powstałych przedsiębiorstw, jak również tych dotychczas nieodkrytych przez Ciebie. Jeśli stoisko i jego oferta przyciągną Twój wzrok, poświęć nieco więcej czasu, aby przyjrzeć się wszystkiemu dokładnie.

Porównuj

Targi to jedyne miejsce, w którym można porównać produkty i dostawców. Można także spotkać się z dostawcami, u których zaopatrują się konkurenci. Przy okazji warto dowiedzieć się o nich więcej w celu porównania z własnymi, dotychczasowymi hurtownikami.

Targi to przede wszystkim możliwość porównania i przetestowania produktów – i to w ciągu zaledwie kilku godzin. Im czas spędzony w halach targowych będzie bardziej zorganizowany i zaplanowany, tym większe efekty uczestnictwa.

Polecane wpisy