buerkert-trade-fair

Ktokolwiek miał kiedyś okazję do odwiedzenia imprezy targowej za naszą zachodnią granicą, mógł zachłysnąć się poziomem technologicznym stoisk targowych tam budowanych. Szczególnie widoczne jest to wśród firm motoryzacyjnych i komputerowych, ale także wśród wielu gałęzi przemysłu, dla których organizowane są targi np. w Niemczech. Niemal każda firma próbuje stworzyć nowoczesne i przyciągające wzrok klientów stoisko, zlecając projektantom wymyślanie coraz to bardziej nowatorskich rozwiązań i zabudów.

W krajobraz nowoczesnego stoiska na stałe wpisały się już plazmy oraz różnego rodzaju telebimy, na których można zaprezentować działające produkty, swoje realizacje, a także filmy i prezentacje. Duży obraz to bardzo ważny element stoiska, szczególnie dla firmy, która nie zawsze może pokazać wszystkie swoje produkty na stoisku. Dzięki ekranom możemy zaprezentować swoje realizacje i sprzęt – albo też ciekawym i przyciągającym uwagę filmem lub prezentacją zainteresować zwiedzających.

Jednak telebimy to nie wszystko.

Wchodząc na hale targową, w pierwszej kolejności wzrok przyciągają fenomenalne stoiska, zaprojektowane i wybudowane z wykorzystaniem najnowszych technologii multimedialnych i oświetleniowych. Ich właściciele doskonale wiedzą, że aby móc nawiązać relacje biznesowe, musimy przyciągnąć czymś potencjalnego klienta i tym czymś są nietuzinkowe, wyróżniające się multimedialne stoiska.

Z zasady chodząc po targach nie damy rady zatrzymać się na każdym stoisku i poświęcić wystarczająco dużo czasu na to, aby zapoznać się z ofertą danej firmy. Wybieramy więc te, które podświadomie wydają nam się atrakcyjne. Rzadko już spotykane stoiska z okta-normy traktujemy z mniejszym zainteresowaniem niż nawet nieduże stoisko, które jest w ciekawy sposób zaprojektowane i zaaranżowane. Zatrzymujemy się tam choćby dlatego, aby nie pominąć czegoś, co może być hitem. Cel wystawcy został zatem osiągnięty; co prawda stoisko kosztowało go więcej niż konkurenta, jednak w ciągu tych 3 dni jego odwiedziło je trzykrotnie więcej potencjalnych klientów niż sąsiada – a wszyscy oni przyszli, ponieważ zainteresowali się samym stoiskiem. To już połowa sukcesu.

Czym zatem wyróżniają się stoiska i w jaki sposób zachodnie firmy próbują się wyróżnić?

Stosuje się do tego różnorodne rozwiązania multimedialne, diodowe i oświetleniowe, które pozwalają tworzyć „żywe”, mieniące się w barwach firmy ściany, podłogi itp. Zamiast ścianek z płyty paździerzowej stosuje się zastawki multimedialne, zamiast małych plazm stosuje się ekrany diodowe, na podłodze układa się interaktywną podłogę diodową, która zmienia kolor i wyświetla wizualizacje,kiedy na nią wejdziemy.

Do tego dochodzą systemy zarządzania obrazem, które umożliwiają synchroniczne wyświetlanie na różnych nośnikach wcześniej przygotowanych materiałów audio-wizualnych. Nie możemy też zapominać o rozwiązaniach takich jak FogScreen, ekran mgielny, przez który można przejść. Emituje on ścianę suchej mgły, na której można wyświetlać projekcje wideo i laserowe, może też być interaktywny. Jest tak niesamowity że ludzie zatrzymują się przy nim, żeby zobaczyć coś, czego jeszcze nie widzieli.

To wszystko bardzo odróżnia stoisko firmy od nawet najciekawszych architektonicznie stoisk zbudowanych na zamówienie – ale bazujących wyłącznie na kilku plazmach i tradycyjnym oświetleniu stosowanym w wystawiennictwie.

Zatem warto zainwestować, aby mieć najlepsze (lub jedno z najlepszych) i najbardziej wyróżniające się stoisko na targach; takie, przy którym zbiera się najwięcej odwiedzających, które będą podziwiali zwiedzający i na tle którego będą robili sobie zdjęcia… W końcu takie, którego handlowcy wrócą z największa ilością wizytówek, które mogą zamienić się na kontrakty.

Jeżeli zatem wydaje nam się, że aby obecność na tragach była sukcesem wystarczy zwykłe stoisko, jesteśmy w błędzie. Dla nas liczy się, ile osób odwiedziło nasze stoisko – a nie ile osób odwiedziło całe targi – warto zatem rozważyć zastosowanie nowoczesnych technologii audio-wizualnych i diodowych projektując kolejne stoisko firmowe. Na koniec warto też wspomnieć, że wszystkie te technologie są dostępne w Polsce!

Polecane wpisy