phoca_thumb_l_lato15

 

21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Po raz kolejny wystawcy będą mogli powalczyć o nagrody i wyróżnienia, które przyznawane będą zarówno przez branżowe gremia, jak i odwiedzających. Organizator Targów Lato, firma MT Targi Polska, już teraz zachęca do wzięcia udziału w konkursach, które są szansą na dodatkową promocję. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia w Warszawie.

 

Po raz kolejny warszawiacy i mieszkańcy Mazowsza będą mogli spędzić jeden z kwietniowych weekendów na wielkim turystycznym kiermaszu. To właśnie na Targach Lato na miłośników podróży czekać będą wystawcy reprezentujący m.in. miasta, regiony, hotele, szlaki, biura podróży czy atrakcje turystyczne z Polski i zagranicy. Zarówno wprawieni globtroterzy, rodziny z dziećmi, jak i podróżujący samodzielnie czy w grupie znajdą tu odpowiednie dla siebie propozycje. Wystawcy będą starali się przyciągnąć uwagę klientów, a pomocne w tym będą konkursy, które dają szansę na wyróżnienie najlepszych ofert.

 

Blask Kryształowego Słońca

 

Sztandarowym konkursem targów jest „Kryształowe Słońce”, w którym wybierane są najbardziej profesjonalne stoiska. Biorą w nim udział wszyscy wystawcy. Jury wyłoni zwycięzców w kategorii „Polska” oraz „Zagranica” biorąc pod uwagę ogólne wrażenie, oryginalność zabudowy, estetykę i porządek oraz profesjonalizm obsługi klienta. Laureaci otrzymają statuetki.

 

Weekend marzeń

 

Konkurs „Weekend dla Mieszczucha” organizowany jest przez firmę MT Targi Polska oraz Polską Izbę Turystyki. Udział w nim mogą wziąć biura podróży, samorządy gospodarcze i organizacje turystyczne, które przedstawią propozycję minimum 3-dniowego pobytu w Polsce. Komisja konkursowa oceni nadesłane projekty pod kątem m.in. dostępnych atrakcji turystycznych dla klientów w różnym wieku. Na zwycięzcę czeka nagroda w postaci 4 mkw. stoiska na Targach Lato 2017 oraz dyplom od Polskiej Izby Turystyki.

 

Piękno Polski

 

Kolejną propozycją jest konkurs na najlepszą ofertę ekspozycyjną polskiego regionu organizowany przez Polską Organizację Turystyczną oraz MT Targi Polska. Jury, w skład którego wejdą również przedstawiciele Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, oceni ekspozycję targową oraz prezentowaną ofertę. Elementy, na które będzie zwracana uwaga to np. sposób dotarcia do klientów i atrakcyjność propozycji, oryginalność zabudowy stoiska, estetyka i profesjonalizm obsługi. Dla laureatów przewidziano nagrody w postaci pokrycia kosztów powierzchni wystawienniczej w kolejnej edycji Targów Lato.

 

Głos publiczności

 

Odwiedzający znają dobrze konkurs „Hit Lata”, ponieważ to ich decyzją co roku wybierana jest najlepsza oferta targowa. Wystawca, który wygra, otrzyma pamiątkową statuetkę. Dodatkowym elementem jest konkurs na hasło promujące Targi Lato. Autor najciekawszego pomysłu wygra pobyt-niespodziankę dla dwóch osób.

 

Tradycyjne i ekologiczne smaki

 

Równolegle z Targami Lato odbędą się 5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz 4. Targi Agroturystyka. To okazja do skosztowania i zakupienia regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski, jak również znalezienia odpowiedniego miejsca na wypoczynek z dala od miasta.

 

Zdjęcia dzięki: targilato.pl

Zuzanna Żemła, stoisko.pl

Polecane artykuły