O to jak stworzyć niepowtarzalny „body painting show” dla swoich klientów, pytamy Angelikę Nisus, wicemistrzynię Polski w Makijażu Profesjonalnym 2007.

 

 


Kobieta ubrana tylko w makijaż…. To budzi emocje. Artyzm czy chwyt marketingowy?

 

 

 

Dla artysty body painting jest przede wszystkim wyjątkową sztuką, gdyż używa ciała jako środek wyrazu i tworzy żywy obraz. Trzeba zaznaczyć, że body art jest jedną z najstarszych form ekspresji. Natomiast, jest to też bardzo dobry chwyt marketingowy, zawsze budzi wielkie zainteresowanie i przyciąga tłumy.

 

 

 

 

Niedawno uczestniczyliśmy w takiej prezentacji na targach – wokół stoiska zgromadziły się tłumy oszołomionych mężczyzn, uzbrojonych w aparaty i komórki…

 

 

 

 

Chodzący i poruszający się obraz zawsze będzie budził emocje. W Polsce ten rodzaj sztuki jest jeszcze mało popularny, a więc każde takie wydarzenie budzi duże zainteresowanie wśród gości.

 

 

 

Trzeba przyznać,  że show był super skuteczny. Porozmawiajmy więc o tym, jak zrobić efektowny pokaz body paintingu. Pierwsza kwestia – potrzebujemy „body painterki”. Gdzie szukać profesjonalistki? Wprawdzie Internet roi się od ogłoszeń wizażystek, ale jak sprawdzić czy wybrana osoba ma odpowiednie umiejętności i kwalifikacje?

 

 

W związku z tym, że body painting jest jeszcze mało popularny w Polsce, nieliczne  wizażystki zajmują się tym profesjonalnie. Moim zdaniem, w kwestii umiejętności i kwalifikacji, portfolio i doświadczenie w tej dziedzinie mówią samo za siebie.

 

 

Mamy makijażystkę, potrzebujemy modelek/modeli. Gdzie ich znaleźć?

 

 

 

 

Bardzo łatwo znaleźć modelki/modeli, gdyż w Internecie roi się od katalogów z ofertami, natomiast  w chwili gdy w chodzi w grę odsłonięcie całego ciała, model  często ma obawy – w takim przypadku ważne jest odpowiednie podejście makijażysty.

Makijaż niekoniecznie musi obejmować całe ciało – może warto zaprosić uczestników imprezy do wspólnej zabawy?

 

Najczęściej ludzie są bardzo zaintrygowani  body paintingem  i chcieliby też spróbować swoich sił. Myślę, że warto zaprosić uczestników  imprezy do wspólnej zabawy; nie tylko poprzez bierny odbiór show z udziałem hostess, ale rownież jako czynnego uczestnika – w formie modela, a nawet twórcy dzieła.

 

Chętnie zgodzę się na malunek twarzy, ręki a nawet brzucha. Ale trochę obawiam się reakcji  alergicznej – czym rysunek jest wykonywany?

 

 

 

Wszystkie rysunki są wykonywane profesjonalnymi farbami do ciała z atestem, które nie powodują reakcji alergicznej. Na polskim rynku można znaleźć  farby o wysokiej jakości  firmy  Kryolan,  która posiada w swojej ofercie szeroką gamę kolorystyczną.

 

 

 

Zabawa jest fajna, farba nie uczula – trochę szkoda zmywać, ale czas wrócić do domu – jak usunąć malowidło ?

 

 

 

Bardzo łatwo usuwa się farby do ciała, zwykłym mydłem i wodą lub kosmetykami do demakijażu.

 

 

 

Atmosfera w czasie pokazu bywa gorąca… Czy istnieje ryzyko, że „ubranie” modelki spłynie?

 

 

 

Nie ma takich obaw jeśli się stosuje profesjonalne farby. Ponadto, po każdym makijażu ciała, używa się utrwalające kosmetyki, takie jak Fixer Spray’e albo pudry, które skutecznie utrwalają makijaż i uodporniają go na ścieranie i wilgoć.

 

Dziękujemy za odpowiedź.

 

 

Polecane artykuły