Powyższe pytanie zadaliśmy Rafałowi Mrzygłockiemu, właścicielowi firmy Aram Multimedia, zajmującej się audio-wizualną obsługą imprez oraz twórcy pierwszego bloga na temat eventów; Event News.”

Stoisko.pl: W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie wykorzystaniem multimediów podczas targów i wystaw, aczkolwiek mam wrażenie że jest to zainteresowanie nierównomierne. Nawet w obrębie jednej branży, na przykład reklamowej – w czasie Euroreklamy, monitory LCD były na porządku dziennym, podczas gdy na Remie po taką formę sięgnęło naprawdę niewielu wystawców.

 

Rafał Mrzygłocki: Tu bym się nie zgodził. Na coraz większej ilości różnych imprez targowych widuje monitory LCD a nawet plazmy jako element wystroju stoiska. Często zależy to od specyfiki samej imprezy. Jedna branża bardziej je wykorzystuje inna mniej.

Wspomnieliśmy o LCD, co jeszcze można wykorzystać z dostępnych na rynku rozwiązań, aby uczynić wystąpienie targowe atrakcyjniejszym?

 

 


R.M.: Plazmy, ekrany LED, kurtyny diodowe czy ekrany projekcyjne o dużym kontraście. Sprzęt można wykorzystać w różny sposób, dzięki czemu można uzyskać najróżniejsze efekty. Bardzo często instalujemy np. zestaw plazm powieszonych obok siebie w pionie czy poziomie. Ciekawa realizacja obrazu pozwala stworzyć naprawdę niepowtarzalny efekt, który z pewnością zauważą i odwiedzający. Każde stoisko wymaga indywidualnego podejścia, dlatego nie ma jednej standardowej oferty, każdorazowo staramy się indywidualnie przygotować ciekawą propozycje.

 

Plazma, ekran diodowy – to brzmi kosztownie… Jak jest w rzeczywistości, czy można osiągnąć ciekawy efekt, relatywnie niskim kosztem? 

 

 

R.M.: Oczywiście, że tak! Firmy zajmujące się obsługą multimedialną z reguły mają w swej ofercie wiele ciekawych rozwiązań, które są atrakcyjne cenowo. Pamiętajmy też o pakietach które są dużo tańsze –  telebim, nagłośnienie i oświetlenie wypożyczone od jednej firmy będą dużo tańsze niż gdybyśmy pożyczali ten sprzęt oddzielnie. Z ciekawostek które pozwalają osiągnąć ciekawy efekt, weźmy np. MEGA-KULĘ z wbudowanym ekranem i o średnicy ponad 4 metrów, która napełniona helem, może lewitować nad ziemią na stoisku. Sama ta kula jest taką atrakcją, że wystawca może ograniczyć budowę zastawek. Można też ściany stoiska zastąpić miękką kurtyną diodową. Przecież chodzi o to żeby zwrócić uwagę na swoje produkty i firmę. Jeżeli wykorzystamy ciekawie ustawiony sprzęt wizualny możemy praktycznie zbudować z niego stoisko.

 

Załóżmy, że klientowi inwencji twórczej nie braknie i ma wizję, w której ekran plazmowy stanowi główny punkt atrakcji.  Wymyślił i co dalej? Do kogo powinien zwrócić się najpierw-do firmy projektującej mu stoisko, czy do firmy oferującej obsługę wizualną? 

R.M.: Do firmy, która buduje stoisko oraz do firmy która oferuję obsługę multimedialną. Im wcześniej klient skontaktuje te dwie firmy i przedstawi im swoją wizję tym lepiej. Firma, która zajmuje się wynajmem i obsługą sprzętu zwykle nie zajmuje się budową zastawek – za to w porozumieniu z firmą od stoisk może stworzyć coś naprawdę niepowtarzalnego. My tak działamy.

Dziękujemy za rozmowę.

Polecane artykuły