Branża spożywcza ma jeden wielki plus zawsze będzie istniał na nią popyt. Każdy człowiek jadł, je i będzie jadł nie mówiąc już o wszelkiej maści wód i trunków jakich potrzebujemy. Warto wiedzieć co w trawie piszczy dlatego przedstawimy wam dzisiaj 10 z 20 imprez na których każda wielkie firma z tego segmentu rynku po prostu musi być

1.      Międzynarodowe Targi Słodyczy i Ciastek

Odbywające się w Kolonii są największymi tego typu targami na świecie. To świat słodyczy i przekąsek, w którym uczestniczy za każdym razem ponad 1500 wystawców z 70 krajów oraz prawie 40 000 osób odwiedzających. Gama produktów zawsze jest szeroka więc każdy znajdzie coś dla siebie.

2.      Fruit Logistica

Kolejne niemieckie targi tym razem w Berlinie. Jest to wiodąca impreza jeżeli chodzi o kwestię świeżych artykułów spożywczych. Zazwyczaj udział bierze ponad 3000 firm, zaś liczba odwiedzających oscyluje w granicach 70 000. Ponadto na targach wystawiają się również przedstawiciele firm pakujących, transportujących i wiele innych.

3.      Alimentaria

Barcelońskie targi żywności, ale również win. Któż zresztą nie lubi gorącej Hiszpanii? Chętnie odwiedzane, bardzo popularne na świecie. Mówiąc krótko nie można tam nie być. Prawie 4000 wystawców co roku i 140 000 pozostałych uczestników.

4.      SIRHA

Teraz jedziemy do Lyonu do Francji. To międzynarodowe targi gastronomii i hotelarstwa. Jedno z najważniejszych wydarzeń w tym kraju, skupiający najważniejsze persony branży spożywczo- hotelarskiej. SIRHA to niemal 2000 wystawców i 20 000 odwiedzających.

5.       Sia salon international de l’agriculture

W tym przypadku targi dotyczą branży rolniczo- spożywczej. Tak jak i SIRHA odbywają się we Francji, z tym że w Paryżu. Mają ponad 40 lat tradycji i pokazują to niewątpliwie liczby. 611 000 uczestników i ponad 1000 wystawców.

6.      Winter Fancy Food Show

Międzynarodowe targi żywności i napojów w USA. Wydarzenie poświęcone produktom spożywczym, napojom ale również na przykład branży opakowań. Organizowane są one przez Amerykańskie Zrzeszenie Producentów Żywności NASFT.

7.      Summer Fancy Food Show

Jest to letnia edycja wyżej opisanych targów.

8.      CFDF Międzynarodowe Targi Żywności

W Chinach można zobaczyć o wiele więcej niż Wielki Mur, a tym bardziej posmakować tamtejszego jedzenie. CFDF jest do tej najlepszą okazją. To jedne z najbardziej wpływowych i jedne z największych targów świata. Dowodzą tego liczby 300 000 odwiedzających i 3000 wystawców.

9.      Kaohsiung Food Show

Wystawcy oferuję na tym wydarzenie świeże owoce, produkty rolne, mięso, ryby czy przetwory mleczne. Nie można zapominać również o napojach, trunkach od win po wodę. Wystawców 2600, uczestników 24 000.

10.  Meat China

Targi Mięsa gdzie można zobaczyć najnowsze technologie, innowacyjne rozwiązania i wszystko co związane z mięsem. Wystawców 108 i ponad 5000 klientów.

To tylko 10 najważniejszych targów z branży spożywczej. Oprócz nich przedstawimy wam kolejne 10 w następnym artykule. Branża spożywcza ciągle pnie się w górę i widać, że branża targów spożywczych rozwija się razem z nią. Wart nadmienić, że największe firmy i koncerny powinny w swojej strategii marketingowej uwzględnić udział w tych imprezach.

Polecane artykuły