Każda kobieta chce świetnie wyglądać, najlepiej kilkanaście lat mniej, bez zmarszczek z gładką skórą. Mężczyźni również w coraz większym stopniu zwracają uwagę na to jak się prezentują. Uroda to jedno, a zdrowie drugie. Obserwując społeczeństwo można wnioskować, że zdrowie jest równie ważne jak wygląd. Kroku dotrzymują temu targi, które zawsze idą w parze z tym co jest modne.

Oto najważniejsze imprezy targowe na świecie z tej branży.

  1.      Medical Fair India

Targi odbywają się w New Delhi w Indiach. Poświęcone są one branży medycznej. To właśnie tam uczestnicy zapoznają się z nowymi technologiami w medycynie, mogą sprawdzić pomysł na wyposażenie i potrzebny sprzęt. Media Fair India porusza również temat rehabilitacji i farmacji. W kwestii liczb zazwyczaj jest ponad 500 wystawców, zaś imprezę odwiedza 11 000 ludzi.

  1.      TOS+ H Expo Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy to impreza mająca miejsce w Turcji, a konkretnie w Stambule. Uczestnicy targów mają okazję poznać środki ochrony indywidualnej, czyli na przykład ochrona głowy, oczu czy dróg oddechowych (oczywiście nie  tylko). Poza tym na targach poruszane są takie tematy jak zdrowie i bezpieczeństwo w miejscu pracy, usługi, media i organizacje branżowe. W sumie ponad 100 wystawców i 5000 uczestników.

  1.      In-cosmetics

Wracamy do Europy konkretnie Londyn w Wielkiej Brytanii. Jest to wiodące wydarzenie branży kosmetycznej. Na targach można zobaczyć sprzęt laboratoryjny, badania, innowacyjne rozwiązania. Niewątpliwie targi oddziałują na nowe trendy światowego przemysłu kosmetycznego. Ponad 700 wystawców.

  1.      Alternative Beauty

Międzynarodowe targi przemysłu kosmetycznego, odbywające się w Paryżu. Impreza dedykowana głównie do końcowych odbiorców linii kosmetycznych. Na imprezie zawsze prezentują się najważniejsze firmy z branży upatrując w tym świetny sposób na dotarcie do klienta. Prawie 3500 odwiedzających.

  1.      Beauty Fair

Brazylijskie targi w Sao Paulo. Niezaprzeczalnie jedno z najważniejszych wydarzeń z branży na świecie. Bardzo duża liczba szkoleń i pokazów oraz konferencji. Targi odwiedza prawie 148 000 ludzi, a wystawia się prawie 500 firm.

  1.      Intercharm

Międzynarodowe Targi Kosmetyczne odbywające się w Moskwie. Jeden z największych targów na świecie. Na imprezie można kupić perfumy, kosmetyki, akcesoria do włosów, paznokci, specyfiki naturalne i apteczne, ale również produkty niszowe, opakowania, maszyny, urządzenia i surowce. To 900 wystawców i 65 000 uczestników.

  1.      Interpharm

Targi odbywają się w Bonn w Niemczech. Specyficzna impreza bowiem jest to połączenie targów i konferencji. Nauka, biznes, praktyka i prawo. Wszystko w jednym miejscu. Te targi farmaceutyczne odwiedza 3500 ludzi, a wystawców jest zazwyczaj koło 100.

  1.      REHAB

Międzynarodowe Specjalistyczne Targi Rehabilitacji, Leczenie i Profilaktyki, na których prezentuje się przeszło 400 wystawców i 100 instytucji. Imprezie towarzyszy wiele szkoleń i konferencji, a w edycji w 2015 roku w wydarzeniu wzięło udział 18 000 najlepszych specjalistów z branży.

  1.      Medica

Wydarzenie w niemieckim Dusseldorfie. Jest to rynek technologii i produktów medycznych.  Jest to jedna z najlepiej orgaznizowanych imprez medycznych, na której uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek, ale i zaspokoją swój głód wiedzy uzyskując odpowiedź na każde pytanie. Ponad 130 000 uczestników.

  1.  Fime Targi Medyczne

Lecimy do USA, konkretnie na Florydę. Targi skupiają w sobie 4 głównie tematy : technika medyczna, produkty i usługi medyczne oraz systemy i sprzęt medyczny. Chętnie odwiedzana impreza przez ludzi, przyciągająca najważniejszych wystawców z branży.

Podsumowując każda z tych imprez jest znacząca w branży i po prostu warto się na nie wybrać. Oczywiście nie da się być na każdej, a wybór będzie naprawdę trudny. Na szczęście wszystko jest w waszych rękach.

Polecane artykuły