W ostatnim czasie za sprawą pewnego protestu głośno zrobiło się o osobach niepełnosprawnych. Mimo wielu kampanii, nauki i wychowywania młodych ludzi w tolerancji, bardzo często osoby z problemami zdrowotnymi alienują się. Mówiąc krótko boją się świata zewnętrznego. Właśnie dlatego targi są genialnym sposobem na wyciągnięcie osób niepełnosprawnych z domu.

Wyjście  na świat

Wiele osób nie potrafi przełamać się i normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Wynika to nie tylko z barier fizycznych, ale często psychicznych. Niepełnosprawni boją się szykan, obraźliwych uwag czy po prostu spojrzeń otoczenia. Zdarza się, że lęk pojawia się na myśl o samym obiekcie. Obawa o brak pomocy dla wózków inwalidzkich, wind, wąskich przejść wiąże się nie tylko z targami, ale większością budynków użytku publicznego.

Szanse

Targi są wielką szansą dla każdego człowieka. Nie ważne czy jest w pełni sprawny czy nie. W szczególności na targach pracy. W obecnych czasach przy różnym wsparciu państwa i Unii Europejskiej zachęca się pracodawców do zatrudniania osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dlatego idąc na takie targi istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że znajdzie się praca dla osoby, która nie do końca jest pełni sprawna.

Życzliwi ludzie

Każdy człowiek powinien mieć przyjaciela lub grono zaufanych znajomych. Niestety osoby niepełnosprawne czasami celowo odpychają od siebie ludzi, Boją się, że ktoś je skrzywdzi lub wykorzysta ich odmienność by sobie zakpić. Na targach spotyka się wielu życzliwych, sympatycznych, a co najważniejsze otwartych ludzi, którzy nawet nie spojrzą na osobę niepełnosprawną jako słabszą czy inną. Poświęcając dzień na targi jest możliwe zapoznanie pozytywnych osób, z którymi uda się nawiązać kontakt na długie lata.

Udogodnienia w centrach targowo-kongresowych

Niewątpliwie dziś w większości publicznych miejsc istnieje wiele udogodnień  dla osób niepełnosprawnych. Windy i podjazdy są obowiązkowo montowane, aby jak najbardziej ułatwić ludziom o utrudnionym ruchu lub na wózku. Również toalety dostosowuje się do potrzeb niepełnosprawnych. Budynki wyposaża się także w szerokie drzwi, a osoby niewidome mogą bez problemów wprowadzać psa przewodnika.

Masz w domu osobę niepełnosprawną lub sam nią jesteś? Czas aby się przełamać i wyjść na świat. Na targach masz ogrom możliwości, nawet nie zauważysz jak ci ucieknie szybko czas. Możemy się nawet założyć, że jak raz zasmakuje się targów wraca się do nich potem regularnie.

Polecane artykuły