coverBig

Stolica Małopolski może pochwalić się oddanym do użytku w zeszłym roku, nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Ta sięgająca standardów europejskich ogromna hala, przyciągająca organizatorów największych, najbardziej profesjonalnych oraz międzynarodowych targów jest niewątpliwą chlubą Targów w Krakowie, bynajmniej nie pozostaje jednak jedynym miejscem, w którym odbywają się tutejsze wystawy czy festiwale. W mieście Kraka pełno jest wydarzeń, które choć niszowe, przyciągają tłumy, bo oczarowują anturażem i atmosferą. Podążmy szlakiem krakowskich targów, poznajmy miejsca magiczne i nieoczywiste, które nabierają kolorów i odżywają dzięki niezwykłym inicjatywom.

Klub Fabryka na Zabłociu

Zabłocie okazuje się być ostatnimi czasy krakowskim centrum, skupiającym energię młodych i kreatywnych. Muzeum sztuki współczesnej Mocak, undergroundowe kluby, przestrzenie coworkingowe – wszystko to sprzyja powstawaniu ciekawych i zaskakujących inicjatyw. Połączenie targów mody z festiwalem jedzeniowym? Czemu nie!

Organizatorzy targów mody ulicznej KIERMASH to właśnie miejsce obrali sobie za siedzibę trzeciej edycji spotkania. 18 i 19 lipca tego roku wielbiciele streetwearu mogli po raz kolejny zaopatrzyć się  w najmodniejsze ubrania i dodatki, zaś za zadowolenie ich żołądków odpowiadały dwa wydarzenia towarzyszące: Wege Festiwal Foodtruckowy oraz Foodstock.

Kiermash to wyjątkowe wydarzenie, które śladami Warszawy, Łodzi, Katowic, czy Berlina łączy młodych artystów z klientami w Krakowie. Czołówka polskich projektantów po raz kolejny pokazała swoje najlepsze prace, a dizajnerzy osobiście pomogli w wyborze najkorzystniejszych kreacji. Pierwsza edycja targów odbyła się w grudniu zeszłego roku, a zyskały one taki rozpęd, że niedługo szykuje się nam piąta odsłona! Za każdym razem organizatorzy zapraszali do innego, wyjątkowego miejsca na mapie Krakowa (o Jubilacie i Dworcu Głównym pisaliśmy w poprzednich częściach artykułu).

 

11807553_1015894598434518_398389244069220347_o

Nie trzeba nikomu przypominać, że stoiska Extend Vision zawsze dodają uroku niezwykłym imprezom – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, by zabłysnąć i wybić się z tłumu oryginalnością i kreatywnością : )

Poprzednie części artykułu: pierwsza, druga, trzecia oraz czwarta.

 

Zdjęcia dzięki: pitupitu.pl, lovekrakow.pl

Tekst: Zuzanna Żemła, stoisko.pl

Polecane wpisy