pobrane

 

80 profesjonalistów z branży z 17 krajów spotkało się w Singapurze, by przedyskutować cyfryzację obiektów wystawienniczych oraz nowe możliwości usługowe.

 

Gdy właściciele lokali i operatorzy na całym świecie wkładają miliardy Euro w rozwój infrastruktury, inwestycje te coraz bardziej pokrywają wydatki na technologie i usługi cyfrowe. Ponieważ organizatorzy, wystawcy i odwiedzający wymagają coraz bardziej zaawansowanego i kompleksowego wsparcia cyfrowego oraz rozwiązań, UFI zorganizowało spotkanie w Singapurze, skupiające się wyłącznie na kwestii digitalizacji miejsc wystawienniczych oraz wypływających z niej nowych możliwości usługowych.

 

Cyfryzacja nie tylko zmienia marketing, lecz również wpływa na infrastrukturę, procesy i usługi – mówi Annette Slotty, przewodnicząca Komitetu UFI ds. Działań Operacyjnych i Usług. – Mimo to cyfryzacja obiektów wystawienniczych nie bywa ostatnio popularnym tematem zainteresowania w naszej branży. Singapur został oceniony jako miasto z najwyższą łącznością na świecie, było więc oczywistym, że UFI wybierze to właśnie miejsca na Spotkanie Fokusowe. Według ankiety UFI przeprowadzonej przed spotkaniem, 84% badanych obiektów jest obecnie w trakcie prac nad cyfryzacją, zaś 54% ma możliwość rzeczywistego zarobienia na nowych usługach. W chwili obecnej największą przesłanką przemawiającą za digitalizacją jest oszczędność oraz wzrost wydajności. Wyniki całych badań zostały przedstawione i omówione na Spotkaniu Fokusowym.

 

Prócz znawców przemysłu wystawienniczego, na temat rozmaitych aspektów cyfryzacji infrastruktury wypowiedzieli się przedstawiciele Philipps Innovation, Cisco, Starhub i Genetic. W Suntec delegaci na własnej skórze doświadczyli w pełni zdigitalizowanego lokalu wystawienniczego. „To dla nas zaszczyt – gościć pierwsze Spotkanie Fokusowe Komitetu ds. Działań Operacyjnych i Usług UFI w Azji”, mówi Arun Madhok, dyrektor generalny Suntec Singapore.

 

Spotkanie Fokusowe UFI skończyło się panelem dyskusyjnym dotyczącym Smart Nations oraz tym, jak połączenie świata może wspierać przemysł wystawienniczy. Wpływ cyfryzacji na przemysł wystawienniczy stopniowo wzrasta i poprzez inicjatywy takie właśnie jak Spotkanie Fokusowe UFI może zaoferować branży doskonałą okazję do spotkania się, wymiany wiedzy i doświadczenia oraz znalezienia nowych rozwiązań i inspiracji w tej kwestii – mówi Kai Hattendorf, Dyrektor Zarządzający UFI.

 

Zdjęcie dzięki: comexshow.com.sg

Polecane wpisy