Stale obecne pytanie, które pojawia się w umyśle każdego właściciela firmy, to: jak skutecznie się promować i jak dotrzeć do właściwej publiczności? Istnieje wiele kanałów dostępnych dla klientów biznesowych, szczególnie biorąc pod uwagę popularne obecnie media społecznościowe, ale czasami nic nie zastąpi tradycyjnych targów.

W jaki sposób można stworzyć stoisko targowe, które skutecznie przyciąga publiczność i sprzedaje towar w tym samym czasie?

Kawa

Jeśli wspominamy targi, to powinien się pojawić w naszej pamięci zapach kawy. Jeśli nie, to znaczy, że byliśmy na złych targach lub na konwencie fantasy dla nastolatków.

Kiedy już stworzysz swoje stoisko, możesz połączyć je z punktem do wydawania kawy. Na przykład każdy odwiedzający Twoje stoisko może otrzymać darmową kawę w zamian za zapisanie się do newslettera lub zostawienie wizytówki.

Daje to szansę na powiększenie Twojej bazy klientów, nie wspominając już, że czas oczekiwania na kawę jest dodatkowym czasem, w którym możesz omówić wasz produkt, usługę czy odpowiedzieć na pytania klienta.

Jeśli nauczysz się kilku najważniejszych trików baristycznych, to z pewnością klienci Cię nie zapomną.

Chwytliwe stoisko

Przejdźmy do kolejnej wskazówki, także związanej z ludzkim zmysłem; tym razem skupmy się na wzroku. Twoje stoisko powinno być widoczne. Estetyczne stoisko znacznie bardziej przyciąga klienta i jest o wiele łatwiej na takim pracować.

Wyobraź sobie taki obrazek: stoisko całkowicie oplecione bluszczem z maszyną parową na biegunach i Ty ubrany w odzież prosto z filmu o Tarzanie.

Korzyści: Otrzymujesz centralne miejsce na targach. Wszyscy będą odwiedzać twoje stoisko, bądź z ciekawości, bądź z potrzeby podglądania. Z pewnością wywołasz w ten sposób zainteresowanie.

Możliwe negatywne efekty: brak.

Stoiska mniej barwne, nastawione na minimalizm, mogą być także bardziej skuteczne niż kolorowy targowy tłum. Liczy się potencjał firmy i to powinno być najważniejsze przesłanie Twojego stoiska targowego.

Posiadanie najlepszego stoiska wcale nie oznacza, że musi być to najdroższe stoisko. Jest to platforma do twórczego wykorzystania przestrzeni, którą wynajmujesz na targach, w taki sposób, żeby jak najlepiej wyeksponować produkt.

Zrób coś inaczej niż wszyscy – nawet jeśli wymaga dużo więcej dodatkowej pracy.

Technologia

Bezpieczne jest założenie, że każdy (dorosły) człowiek odwiedzający targi będzie miał w telefonie połączenie z siecią i możliwość podzielenia się ze znajomymi informacjami. Dlaczego więc nie użyć telefonu do podzielenia się z nimi, że jest na targach i widział takie, a nie inne nowinki związane z jego zainteresowaniami?

QR kody są niezwykle skutecznym narzędziem, które umożliwia zarówno wizualne, jak i bezpośrednie połączenie z firmą.

Goście targowi uwielbiają używanie aplikacji mobilnych, więc… pozwól im ich użyć w słusznym celu!

Nagrody dla Social Mediów

Ten punkt jest w tym samym duchu, co komunikacja za pomocą kodów QR i wspieranie wykorzystania technologii do promocji. Zaoferuj nagrody motywacyjne (rabaty czy gadżety) w zamian za zameldowanie się na Facebooku czy inną informację na temat Twojej firmy na targach w social mediach.

Usługi zameldowania są często używane i wkrótce będą bardzo ważną częścią sztuki targowej.

Nagrody mogą obejmować gadżet, odtwarzacz mp3 lub cokolwiek innego, co uda Ci się wymyślić.

Targowe gry

Targi zachęcają do kontaktów z innymi ludźmi, ale bez pewnych ułatwień wspólne przebywanie i interakcja może nie zaistnieć. Twoje stoisko może rozwiązać ten problem poprzez zachęcanie do gier społecznych i wymiany informacji. To stworzy lepszą atmosferę i może skłonić do odwiedzin twojego stoiska.

Pomyśl, ile uśmiechów stworzysz zabawną grą czy kreatywnym quizem!

Oto 5 sposobów na zwiększenie skuteczności Twojego stoiska podczas targów. To nawet więcej, bo przekształca twoje stoisko w istną fabrykę zabawy. A przy lekkiej, rozrywkowej formie dużo łatwiej o pozyskanie klientów.

Polecane wpisy