Dziś błądząc po targowej mapie Polski trafiamy do stolicy. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, a w naszym kraju do Warszawy. Z tego powodu nasze największe miasto zasługuje na godną arenę wystawienniczą. Bezsprzecznie Centrum Targowo Kongresowe zasługuje na właśnie na takie miano.

Historia

Centrum Targowo Kongresowe choć nie każdy o tym wie, znane było kiedyś pod nazwą Międzynarodowe Targi Polska. Swoją działalność rozpoczęło w 1993 roku i przez ostatnie dwadzieścia pięć lat zdobywało doświadczenie organizując najważniejsze wydarzenia z różnych branż. W swoim dorobku bardzo często zwracają uwagę na ogromną liczbę międzynarodowych targów, które odwiedziło tysiące uczestników. W 2009 roku Międzynarodowe Targi Polska rozszerzyły swoją działalność o kolejny obiekt, a w 2017 roku zmieniono nazwę na aktualną.

Teraźniejszość

Dzisiaj Centrum Targowo Kongresowe to miejsce wyjątkowe w Warszawie. Bez wątpienia wpływ ma na to fakt, że jest to jedno z niewielu miejsc gdzie odbywa się tak wiele różnorodnych imprez. Od targów, przez konferencje, spotkania, bankietów, gali czy pokazów mody, każda branża może skorzystać z tego obiektu. Jak pokazują dane na stronie CTK w ciągu roku odbywa się tu ponad 190, z których korzysta ponad 200 tysięcy zwiedzających.

Powierzchnia

Centrum Targowe posiada ponad 15 200 mkw. Z tego aż 10 000 mkw to hala wystawiennicza, która pod względem wielkości powierzchni zadaszonej jest ewenementem na tle Warszawy. Z zewnątrz obiekt posiada 4000mkw, a sale  konferencyjno- biznesowe to 1200 mkw.

Połączenie

Niewątpliwie CTK ma bardzo dobre połączenie jeżeli chodzi o dojazd. Oczywiście najłatwiej jest autem, które spokojnie można zostawić na parkingu. Mimo to, osoby bez prawa jazdy mogą skorzystać z publicznej komunikacji pociągiem lub autobusem. Warto zauważyć, że niewiele czasu zajmuje dojazd z lotnisk bowiem zarówno z Lotniska im. Fryderyka Chopina jak i Lotniska Warszawa – Modlin zajmuje mniej niż godzinę.

Czy warto odwiedzić CTK? Oczywiście, że tak. W szczególności jeżeli jesteście w Warszawie i macie trochę wolnego czasu. Obiekt jest nowoczesny i przygotowany na każdą branżę, więc zarówno organizatorzy jak i uczestnicy znajdą coś dla siebie.

 

źródło:http://ctk.waw.pl/pl/o-centrum-targowo-kongresowym

Polecane artykuły