Niewątpliwie jednym z najważniejszych obiektów targowych na mapie małopolski jest Expo Kraków. To krakowskie międzynarodowe centrum cieszy się ciągle nie słabnącą popularnością.Wystawcy bardzo chętnie się tam wystawiając, branże cenią organizowanie tam targów, uczestnicy lubią je odwiedzać. Co więc warto wiedzieć o Expo Kraków?

Po pierwsze lokalizacja. Expo Kraków znajduje się oczywiście w mieście zawartym w nazwie, a dokładnie na ulicy Galicyjskiej 9. Biorą pod uwagę połączenie jest to dobre usytuowanie, bo łatwo o komunikację, a nie jest to centrum miasta by trudno było o miejsce parkingowe. Nie jest to zresztą problem, jako że do dyspozycji uczestników jest 700 miejsc postojowych.

Expo Kraków powstało w 2015 roku. Jej twórcy postawili na wielofunkcyjność oraz łatwość przygotowania i organizacji różnego rodzaju imprez, zawsze na najwyższym poziomie. Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków dostosowany jest też do szerokiego spektrum wydarzeń, takich jak: targi, kongresy, konferencje, spotkania i prezentacje biznesowe oraz eventy.

Ogromną zaletą centrum jest powierzchnia. Expo posiada aż 13 000 m2 powierzchni użytkowej, w tym dwie hale bez filarów oraz zespół sal seminaryjnych i pokojów spotkań. Expo Kraków organizuje różne wydarzenia. Oczywiście najpopularniejszymi są targi, na które przeznaczone jest 9 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Oprócz tego odbywają się tam kongresy o światowym prestiżu, konferencje, konwenty trwające nawet kilkadziesiąt godzin bez przerwy. Nie są to jedyne imprezy. Expo znane jest również z eventów na najwyższym poziomie, bankietów do 4 000 uczestników, festiwali z muzyką na żywo, kulinarnymi popisami, występami mistrzów, a także widowisk i pokazów.

Expo Kraków jest obiektem, który ma na swoim koncie nagrody. Jednymi z nich jest MP Power Awards 2015 w kategorii MultiVenue czy Firma Dobrze Widziana. Z pewnością w przyszłości, jeżeli obiekt będzie się nadal rozwijał można spodziewać się kolejnych wyróżnień.

Wyłącznym właścicielem i operatorem Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków jest firma Targi w Krakowie. Jest to firma obecna od ponad 20 lat w branży targowo-kongresowej, a dziś największym na południu kraju oraz czołowym w Polsce organizatorem targów i kongresów. To dzięki nim stworzono jedyny tego typu wielofunkcyjny obiekt w Krakowie zaprojektowany z myślą o organizacji wydarzeń biznesowych i różnego rodzaju eventów. Warto dodać, że należą oni do Polskiej Izby Przemysłu Targowego, Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego UFI, Międzynarodowego Stowarzyszenia ICCA.

W ramach wydarzeń organizowanych w EXPO Kraków organizuje się szereg akcji z zakresu CSR (Corporate Social Responsibility) mających na celu wsparcie organizacji non-profit i działań fundacji oraz stowarzyszeń. Przykładami takich imprez mogą być m.in. Małopolska Gala Szlachetnej Paczki, Małopolska Gala Wolontariatu, Młodzieżowa Rada Krakowa czy Nagroda im. Jana Długosza.

Podsumowując Expo Kraków to obiekt targowy, którego nie da się pominąć na targowej mapie Polski. Jest on ważnym i wartym odwiedzenia miejscem, zapewniającym ciekawe wrażenia i wspomnienia.

Polecane artykuły