Sosnowiec to miasto położone na Wyżynie Śląskiej, nad 3 rzekami: Czarną Przemszą, Białą Przemszą i Brynicą. Piękne widoki, ale i ciągle rozwijające się miasto niezaprzeczalnie potrzebowało centrum targowego. Z tego względu w 2008 roku powstało Expo Silesia, które okazało się strzałem w dziesiątkę.

Aglomeracja Śląska ma potencjał turystyczny, a zlokalizowanie tam takich obiektów jeszcze bardziej go wzmacnia. Tak właśnie jest w przypadku Expo Silesia, centrum targowo konferencyjnego, które w tym roku obchodzi dziesięciolecie. W ciągu tych paru lat arena zorganizowała prawie 300 imprez o charakterze targowym, w tym pierwszą w Polsce wystawę o statusie wystawy światowej. Uczestniczyło w nich ponad 25 tysięcy firm i ponad 600 tys. zwiedzających z Polski i zagranicy.

Powierzchnia

Expo Silesia nie jest największym tego typu obiektem w naszym kraju. Mimo to jego wielkość jest wystarczająca, aby móc obsługiwać najważniejsze eventy. Centrum to głównie 13,5 tys. m2 powierzchni w nowoczesnym klimatyzowanym pawilonie, wyposażonym we wszystkie potrzebne media. Poza tym nie można zapomnieć o targach na świeżym powietrzu, na które przeznaczone jest 20 tys. m2 powierzchni zewnętrznej. Expo Silesia obsługuje również inne rodzaje imprez. Sale konferencyjne są przygotowane na najważniejsze wydarzenia, skonstruowane tak by pomieścić maksymalnie 300 osób. Istnieje oczywiście możliwość dowolnej aranżacji i podziału na mniejsze moduły, dzięki czemu obiekt zrealizuje zarówno duże konferencje, jak i mniejsze bankiety czy inne wydarzenia. Warto wspomnieć, że hala została tak zbudowana, aby można było organizować kilka imprez jednocześnie.

Współpraca

Expo Silesia współpracuje z wieloma innymi podmiotami. Najważniejsze są oczywiście kontakty branżowe takie jak na przykład z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach, Regionalną Izbą Przemysłowo-Handlową w Gliwicach czy Okręgową Izbą Przemysłowo-Handlową w Tychach. Oczywiście jest tego o wiele więcej. Warto też wspomnieć o kontaktach zagranicznych, a w tym przypadku o Lwowskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej. Expo jest w dobrych relacjach również z innymi obiektami, nie zamyka się też na organizacje pozarządowe. Dowodem na to jest niewątpliwie współpraca z Fundacją Fortis.

Nagrody Expo

Nagrody dla obiektów targowych to coś, czym powinno się szczycić. Expo Silesia ma w swoim dorobku kilka wyróżnień. Po pierwsze arena została doceniona dostając Godło „Najwyższa Jakość Quality International 2012” w kategorii QI SERVICES – usługi najwyższej jakości za Organizację Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Poza tym nagrodzono ją również Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii udana inwestycja (2009) przyznanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach oraz Medalem „Cent for Future” i tytułem „Nadzieja Polskiego Rynku 2007”, przyznane przez miesięcznik „Polish Market”.

Wyróżnienie od prezydenta

W 2013 roku część załogi zajmującej się centrum została wyróżniona. Dokładnie 13 czerwca w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej. Najbardziej zasłużeni pracownicy otrzymali Medal brązowy za Długoletnią służbę. Wśród nagrodzonych byli Sylwia Dymarska-Plewa, Joanna Dębska, Agata Lipowiecka, Sylwia Pałaczanis-Langier, Anita Zaręba-Hećko i Damian Woźniczka.

Expo Silesia to fantastyczny, nowoczesny obiekt spełniający najważniejsze standardy. Już w październiku odbędzie się tam TOOLEX 2018 Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki.

Źródło: https://www.exposilesia.pl/

Polecane artykuły