Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu po raz kolejny zagościli w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tradycyjny egzamin zdawany w uczelnianych ławach zamienili na prezentację prac zaliczeniowych przed jury złożonym z ekspertów branży targowej. Ta nietypowa forma egzaminu to wynik współpracy Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Międzynarodowych Targów Poznańskich ze środowiskiem akademickim.

Prezentacje powstawały w ramach przedmiotu Targi i Wystawy Międzynarodowe, prowadzonego przez prof. dr hab. Henryka Mruka, wybitnego specjalistę w zakresie marketingu targowego, dla studentów kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Na taką formę zaliczenia przedmiotu zdecydowało się niemal 130 studentów, którzy pracowali w kilkuosobowych grupach.

Znakomita wiedza i wysoki poziom prac

W tym roku ponownie uwagę jurorów zwrócił bardzo wysoki poziom prezentacji: – Biorąc pod uwagę nasze kilkuletnie doświadczenia w organizacji tego zaliczenia w takiej formie, mogę stwierdzić, że poziom tegorocznych prac był najwyższy. Wszystkie wystąpienia były bardzo dobrze przygotowane od strony merytorycznej i formalnej. Kolejny raz mogliśmy przekonać się, że aktualne trendy i zagadnienia związane z targami nie są studentów obce. Znakomicie czują się w tematach mediów społecznościowych i nowych technologii, ale także w problematyce startupów, sztucznej inteligencji, edukacji dzieci i ochrony zwierząt – oceniał tegoroczne wystąpienia prof. Henryk Mruk.

Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich, a zarazem prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego, przemawiając do studentów na targach podziękował im za liczny udział i doskonałe przygotowanie do egzaminu: – W mojej ocenie wszystkie wystąpienia były niezmiernie ciekawe i przemyślane, a zarazem bardzo dobrze przygotowane od strony wizualnej. Naszą uwagę zwróciły także znajomość dress code’u i znakomita prezencja studentów, co dodało powagi, ale i uroku egzaminowi, stwierdził P. Trawa.

Światowy Dzień Targów zaciekawił studentów

Wśród zaproponowanych studentom kilkunastu tematów powiązanych z problematyką targową, po raz pierwszy znalazł się temat Światowego Dnia Targów.

– Bardzo cieszę się, że temat Światowego Dnia Targów wybrały dwa zespoły studentów. Jedna z dzisiejszych prezentacji podkreślała ważną rolę targów jako instrumentu innowacyjności. Promocja znaczenia targów w tym właśnie aspekcie to jeden z głównych przekazów globalnej kampanii UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego, zrealizowanej przy współpracy z organizacjami targowymi z kilkudziesięciu państw. Polska Izba Przemysłu Targowego jest jednym z inicjatorów akcji i członkiem grupy roboczej GED w UFI. Global Exhibitions Day będziemy ponownie obchodzić 7 czerwca 2017 roku, ale już od dobrych kilku tygodni temat towarzyszy naszym bieżącym działaniom – powiedziała Marzenna Łukaszewicz, dyrektor PIPT, która szefowała jednej z trzech komisji egzaminacyjnych.

Źródło i zdjęcia: polfair.pl

Polecane wpisy