Od czego właściwie zależy cena roll-up banera i czy właśnie tym czynnikiem powinniśmy kierować się przy jego wyborze pytamy Jadwigę Czyż, z firmy Kento. ”

Stoisko.pl: Oferta rolowanych systemów banerowych jest bardzo szeroka i zróżnicowana cenowo – od czego właściwie zależy cena roll-up banera i czy właśnie tym czynnikiem powinniśmy kierować się przy jego wyborze?

Jadwiga Czyż: To prawda, na rynku wystawienniczym można spotkać szeroka gamę cenową tych systemów, a Klienci niestety nie do
końca są zorientowani jakie czynniki wpływają na cenę roll-upa.

Kierując się tylko niską ceną, często wpadają w pułapkę swojej niewiedzy. Sprawdza się tutaj stare powiedzenie – kto kupuje tanio, ten kupuje dwa razy. Niestety niska cena idzie w parze z niską jakością materiałów, które są składową tego typu systemów. Z reszta dotyczy to wszystkiego co kupujemy – począwszy od podkoszulka, kończąc na zaawansowanym technologicznie sprzęcie.

W przypadku roll up-ów tym czynnikiem jest rodzaj aluminium, z jakiego wyprodukowana jest konstrukcja. Zastosowanie cienkiego aluminium pozwala zaoferować niską cenę, ale jednocześnie trzeba się liczyć z tym,  że w ten sposób system straci na stabilności, łatwo ulegnie odkształceniu. Innymi słowy mówiąc – przy zastosowaniu lepszych mediów do wydruku, nie będzie w stanie utrzymać się w pionie i w ekstremalnych przypadkach  system będzie się przewracał. Innym, równie ważnym czynnikiem wpływającym na niską cenę jest rodzaj materiałów, z jakich wykonany jest wydruk. Im mniejsza rozdzielczość wydruków, im niższa jakość mediów, tym niższa cena i tym mniej profesjonalny wydruk, który przecież niejednokrotnie jest wizytówką firmy. Pojawienie się logotypu firmy na lichym materiale  może wprowadzić jednoznaczne skojarzenia. Na takie asocjacje nie pozwalają sobie dobre, renomowane firmy.

I wreszcie czynnikiem, który łączy te dwa wymienione jest gwarancja udzielana na roll-upy. Jest rzeczą zrozumiałą, że producenci mając świadomość oferowania systemów o niskiej jakości, nie będą udzielali nam wieloletniej gwarancji. Ograniczą się tylko do koniecznej, wynikającej z polskiego prawa.

Reasumując – kiedy wybieramy niską cenę – musimy zdawać sobie sprawę jak wysokie ryzyko się z tym wiąże.

Dziękujemy za odpowiedź.

Polecane artykuły