targi muzycznie

Podczas gdy Expo Kraków angażuje się w „Szlachetną Paczkę”, Międzynarodowe Targi Poznańskie  zaskakują pozytywnie w zupełnie inny sposób – przyczyniając się do kulturalnego ubogacenia stolicy Wielkopolski. Po raz 121 zostały bowiem sponsorem kolejnego sezonu w Filharmonii Poznańskiej, kontynuując tym samym swoją muzyczną tradycję.

Z tej okazji odbył się dzisiaj Koncert Targowy, który uświetnił początek sezonu filharmonii, a dla samych Międzynarodowych Targów Poznańskich, jak i mieszkańców Poznania, mógł z pewnością stanowić piękny akcent przedświąteczny, podsumowujący zmierzający ku końcowi rok. Przede wszystkim jednak koncert był finałem obchodów 95. rocznicy powstania MTP.

Solowo wystąpiła zwyciężczyni międzynarodowych konkursów skrzypcowych Clara Jumi-Kang. W jej wykonaniu publiczność wysłuchała 4 utworów z towarzyszeniem orkiestry pod batutą Marka Pijarowskiego.

Muzycznie było w Poznaniu, a teraz będzie także w Warszawie, gdzie od dzisiaj do niedzieli potrwają Europejskie Targi Muzyczne Co jest grane 24, odbywające się na terenie Pałacu Kultury i Nauki. W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in. liczne koncerty, warsztaty muzyczne i pokazy filmów. Zaproszeni goście będą mówić o nowych technologiach i narzędziach do tworzenia muzyki, muzycznych start-up’ach, roli Youtube’a; odbędzie się również debata producentów muzycznych.

Jak widać muzyka towarzyszy targom w różnej formie, nie tylko rozbrzmiewając w tle na halach wystawowych.  

Amatorom muzycznych klimatów zapowiadamy, że w przyszłym roku Katowice będą gospodarzem Targów Muzyki Świata WOMEX, które są „jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń branży muzycznej. Dodatkowo corocznie organizowane od 1994 roku targi dopiero drugi raz będą odbywać się w Europie Środkowo-Wschodniej”. Zachęcamy, by zapisać sobie datę 25–29 października 2017 w kalendarzu już teraz.

 

Zdjęcia dzięki: mtp.pl, cojestgrane24.wyborcza.pl

Weronika Pacholec, stoisko.pl

Polecane artykuły