Targi ProWein również w tym roku jednoznacznie udowodniły, że są najbardziej znaczącą światową platformą biznesową w międzynarodowej branży win i alkoholi. Rekordowa liczba wystawców, bo ponad 6.500 z ponad 60 krajów, zaprezentowała się w dniach 19–21 marca na targach ProWein w Düsseldorfie.

Połowa wystawców pochodziła z Włoch (1.600) i Francji (1.500), na kolejnych miejscach uplasowały się Niemcy (1.000), następnie wystawcy zza oceanu (600), Austrii, Hiszpanii i Portugalii. W centrum uwagi znalazły się nowe wina ze wszystkich znaczących regionów upraw wina na świecie, uzupełnione o 300 wyrobów alkoholowych. Najbardziej prominentnym wystawcą był Sting ze swoją winnicą Il Palagio w Toskanii. Gwiazda muzyki przybyła na targi ProWein ze swoją żoną Trudie Styler, aby zaprezentować wina z własnej winnicy.

Rekordy ilościowe na targach pobito również w zakresie ilości odwiedzających. Na targi przybyło łącznie 58.500 odwiedzających z 130 państw (w 2016 roku było 55.700 odwiedzających z 126 krajów). Co drugi odwiedzający przybył do Düsseldorfu zza granicy. Cieszył również duży udział kadry kierowniczej w targach: przynajmniej 2/3 wszystkich odwiedzających to czołowi decydenci reprezentowanych przez siebie przedsiębiorstw, którzy przyjechali na targi z oczywistymi zamiarami inwestycyjnymi. Prawie 60% wszystkich odwiedzających jeszcze w trakcie targów zawarła konkretne transakcje lub zaplanowała ich zawarcie tuż po ich zakończeniu. Co drugi odwiedzający znalazł nowych dostawców. „Targi ProWein to niewiarygodnie intensywne targi. Przez trzy dni w halach wystawienniczych obserwujemy konkretne i efektywne działania biznesowe. Wśród odwiedzających było wielu kluczowych graczy z branży – ważnych importerów i reprezentantów dużych, międzynarodowych sieci handlowych. W tym roku branża ponownie pokazała, jak jest wydajna i silna. Zanotowano ponadprzeciętną ilość zamówień, rozmawiano o nowych pomysłach na biznes“ – podsumował pomyślny przebieg targów Hans Werner Reinhard, dyrektor targów w Düsseldorfie.

Szeroka oferta produktów prezentowana przez wystawców uzupełniona została w tym roku o ważne elementy: Champagne Lounge, Organic World poświęcone tematowi win ekologicznych, strefa degustacji Mundus Vini czy fizzz Lounge. Innowacyjne i ekstrawaganckie idee zaprezentowano w pokazie „SAME but different”. Równolegle realizowany program ramowy składał się z około 500 degustacji i imprez towarzyszących, odbywających się bezpośrednio przy stoiskach wystawców lub w ramach forum ProWein. Oferty skierowane były zarówno do handlu, jak i gastronomii i dostarczały ważnych impulsów oraz informacji. Znana brytyjska krytyk win Jancis Robinson zaprezentowała między innymi swoich ProWein faworytów.

Źródło i zdjęcia dzięki: messe duesseldorf GmbH ProWein-2017

Polecane artykuły