Dostęp do internetu mamy obecnie prawie w każdym miejscu na ziemi. Wydawać by się mogło, że z tego powodu wszystkie inne formy komunikacji utraconą na znaczeniu i nie będą tak chętnie wykorzystywane jak dzisiaj. Na szczęście rzeczywistość okazała się zaskakująca. Targi wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością i nie ustępują miejsca internetowi, a dowodów na to jest co najmniej kilka.

1.      Kontakt

Ważnym elementem spotkania na targach jest możliwość nawiązania kontaktu wzrokowego – ale nie tylko. Internet również pozwala na kontakt wzrokowy – np. podczas wideokonferencji. Jednak przez Internet nie uściśniemy już dłoni naszego potencjalnego partnera.
Internet daje niesamowite możliwości szybkiego i nieograniczonego kontaktu, ale mimo wszystko wymaga on poświęcenia sporo czasu na osiągnięcie zamierzonego celu komunikacji. Z pewnością każdemu zdarzyło się czekać kilka godzin czy dni na odpowiedź na proste, ale często kluczowe pytanie. Na targach masz możliwość uzyskania odpowiedź w zaledwie kilka minut. Poza tym poznając się w rzeczywistości późniejszy kontakt internetowy będzie z pewnością ułatwiony, kiedy nasz rozmówca nie jest już anonimowy. Dzięki targom wymiana informacji staje się o wiele prostsza.

2.      Negocjacje

W internecie negocjacje są trudne. Mogą się wydłużyć, zresztą o wiele łatwiej je zerwać ponieważ nawet nie widać przeciwnika. Faktem jest, że na stronie internetowej czy sklepie dowiemy się jaka jest cena produktu, transportu czy z czego został wykonany. Jednak z wyszukiwarką nie wynegocjujesz mniejszej ceny, rabatu czy dłuższej gwarancji. Na targach wszystko jest możliwe, wystarczy wiedzieć co nieco o tym jak negocjować.

3.      Widzisz co kupujesz

Zamawiając coś przed internet nie masz pewności czy będzie zgodne z tym co zamówiłeś. Niestety często zdarzają się pomyłki, lub zwykłe kłamstwa co do wyglądu czy jakości wykonania. Na targach możesz wszystkiego dotknąć, obejrzeć czy sprawdzić jakość. Zero zbędnego ryzyka, wszystko jest jasne i klarowne. Internet ci tego nie da, wręcz przeciwnie możesz najeść się nerwów i stracić pieniądze.

4.      Na targach nikt cię nie oszuka

Kupując na różnych platformach internetowych nie masz pewności czy nikt cię nie oszuka. Zapewne wiele razy słyszałeś historię „zamawiałem coś z … przyszło zupełnie co innego, a słuch o sprzedającym zaginął”. Na targach każda firma jest wiarygodna, dlatego spokojnie możesz dokonywać tam transakcji nawet na wielkie kwoty.

5.      Nic nie zastąpi rozmowy

Myślisz, że czytanie wszelkich parametrów, wymiarów, wykorzystanych materiałów jest wystarczające. Nie do końca. Może być tak, że twoje wyobrażenie będzie się różniło od tego jak wygląda przedmiot naprawdę. Wystawcy znają swoje produkty na wylot więc rozmowa z nimi to nie tylko czysta przyjemność, ale i uzyskanie pełnej gamy informacji.

Jak widzicie internet daje dużo, ale wiele mu brakuje w starciu z targami. Realny kontakt, spotkanie z drugą osobą, ale i zobaczenie rzeczywistego produktu ułatwia podjęcie decyzji. Oczywiście technologia idzie do przodu i kiedy może pokona targi, jednak na dzień dzisiejszy to one zostawiają w tyle wirtualny kontakt.

Źródło: https://targidajawiecej.pl/gdy-internet-to-za-malo-google-vs-rzeczywistosc/

Polecane artykuły