Na samym początku tak jak w większości branż wirtualna rzeczywistość traktowana byłą jako gadżet. Niewątpliwie VR jest ogromnym ułatwieniem, a że ludzie szybko przyzwyczają się do wygód, to stałe wykorzystywanie tej technologii jest tylko kwestią czasu. Nie da się jednak ukryć, że ta nowoczesna technologia tylko przysłuży się tej branży. Dlatego, jesteśmy na tak!

  1. Mobilność

Wyobraź sobie siedzisz w fotelu i przeglądasz kilka interesujących cię nieruchomości, chociaż te nie są nawet w twojej okolicy. Brzmi jak marzenie? A to teraźniejszość. Jest jedna rzecz, której potrzebujemy- mianowicie specjalnych gogli. Dla agentów nieruchomości czy agencji jest to idealne rozwiązanie. Z jednej strony zaoszczędzamy czas a z drugiej możemy pokazać większą ilość mieszkań. Ponadto klient jest w stanie dokładnie obejrzeć konkretny dom lub mieszkanie nie tracąc sił i czasu na dojazd, a w ciągu kilku chwil może „sprawdzić” nawet kilka oddalonych od siebie nieruchomości.

  1. Wizualizacja zmian

Oglądając nieruchomości w rzeczywistości widzimy je tu i teraz takie jakie są. VR pozwala nam na wprowadzenie zmian tak abyśmy mogli poznać mieszkanie z każdej strony. Możesz wybrać noc czy dzień, deszcze czy słońce. Technologia VR pozwala nam na bieżąco zmieniać kolor ścian czy ustawienia mebli, a nawet poeksperymentować z rozkładem pomieszczeń.  Nie będzie już kręcenia nosem klienta na kolor ścian. Czy to nie brzmi pięknie?

  1. Sprawniejsze zarządzanie budową

VR może okazać się pomocny już na etapie planowania i budowy. Pokazanie planów w wirtualnej rzeczywistości pozwoli na lepsze rozwiązania bowiem już na tym etapie widzimy co może się sprawdzić a co nie. Wirtualna rzeczywistość pozwala nam w tym przypadku odwiedzić dom lub mieszkanie, które dopiero powstaje, a także zajrzeć w głąb ścian i elementów konstrukcyjnych. Wirtualna makieta to duży plus każdej inwestycji.

  1. Prestiż

Nie ukrywajmy VR w branży nieruchomości to prestiż, a wykorzystanie jej podnosi nasze morale w oczach klientów. Dzięki tej technologii jesteśmy odbierani jako bardziej profesjonalni i rozwinięci. To przełoży się na ilość klientów, na odbiór naszej firmy oraz odbiór naszych mieszkań.

  1. Łatwiejsza współpraca z klientem

Wszystkie ułatwienia jakie niesie ze sobą VR sprawiają, że współpraca z osobą zainteresowaną budową lub kupnem nieruchomości osiąga zupełnie inny wymiar. Ta nowoczesna technologia ułatwia komunikację z klientem, trafienie w jego gust i preferencje. Podajemy mu wszystko na tacy, a dzięki temu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że ucieknie do konkurencji.

  1. Większy zysk

Jeżeli dotąd was nie przekonaliśmy to ostatni punkt z pewnością o zrobi. Jak w każdym biznesie chodzi o pieniądze, również o tu o to chodzi. A VR zapewni większe zyski. Jak to zrobi? Ułatwiając komunikację z klientem, zdobywając go oczywistym jest, że przełoży się to na pieniądze.

VR to nowoczesna technologia, która jest idealnym rozwiązaniem w branży nieruchomości. Dlatego nie ma co czekać, trzeba ją wykorzystać.

Polecane artykuły