Rozmawiamy z Jackiem Kisiałą (Extend Vision), współorganizatorem Expo Media Maraton Show.

Dzień dobry. Słowo MEDIA w ostatnich latach zrobiło ogromną karierę: kojarzone jest z telewizją, z opłatami za gaz i prąd i oczywiście osobami „medium”, których można się bać. Czym więc są media w wystawiennictwie?

Na początek dobra informacja:  na Expo Media Maraton Show nikogo nie trzeba się bać! Media rozumiemy jako instalacje multimedialne służące aktywizacji Gości na stoisku.

Kluczową rolę odgrywa tu sprzęt multimedialny typu projektory, telebimy, słowem zaawansowany hard-ware i soft-ware multimedialny.  Często na targach, konferencjach,  imprezach można zobaczyć ciekawe instalacje multimedialne. Imprezy te to jednak ani czas ani miejsce by zapytać „jak to działa?” i  jak mogę dany efekt osiągnąć na moim  stoisku, imprezie. W czasie Maratonu będzie można dotknąć zwykle ukryty sprzęt  i porozmawiać z doradcami Extend Vision  o ciekawych rozwiązaniach multimedialnych.

Sam sprzęt jednak to chyba nie wszystko!

Efektywny przekaz multimedialny opiera się na trzech kompatybilnych filarach zgodnych z ideą SMART. Pierwszy z nich  to wspomniane Media czyli sprzęt multimedialny. Drugi filar to  Stand, czyli stoisko- zaprojektowane tak, aby instalacja komponowała się z wystrojem stoiska, efektywnie eksponowała treści prezentacji, a zarazem pozwalała ukryć elementy niepożądane typu kable, komputery itp. Trzeci filar w idei SMART to „ART.”- graficzna treść przekazu. I tutaj ukłon należy się grafikom, webmasterom, artdirectorom,  którzy dokładają wszelkich starań, aby wspomniany kontent był ciekawy i po prostu robił wrażenie.

Czyli SMART VISION from EXTEND VISION

Hm…wkładamy ogrom trudu, aby  wszystko co robimy było SMART. Z  drugiej strony mamy świadomość, że gdybyśmy nie słuchali genialnych pomysłów naszych Klientów, a następnie nie mieli odwagi ich realizować, to nasze idee nie byłyby aż  tak SMART J. Zgromadzone przez 18 lat działania firmy Extend Vision doświadczenie, wybudowanych tysiące  stoisk w kraju i za granicą  pozwala zgromadzić potencjał,  którym chętnie się dzielimy. Wykorzystanie tego potencjału przez naszych Klientów jest dopiero SMART !!!

Co szczególnego wyróżnia multimedia na stoisku?

Słowem kluczem jest tutaj  termin  „INTERAKTYWNOŚĆ”.  Żyjemy w świecie gigantycznego transferu informacji. Potrafimy ją chłonąć coraz więcej i szybciej. Ba! Gdy jej  nie ma to, zaczynamy się nudzić!  Statyczne obrazy stoiska jak logotypy, hasła reklamowe są nośnikiem zasadniczego przekazu. Sposobem jego  utrwalenia w świadomości indywidualnego Gościa są quizy, konkursy, zabawy multimedialne,  itp.  Interaktywność to potrzeba dotknięcia czegoś, naciśnięcia, samodzielnego wskazania,  a po przemyśleniu – wykonania określonej akcji i możliwość odebrania nagrody. Multimedia na stoisku nie są agresywne – zarówno jeśli chodzi o natężenie dźwięku, czy natężenie emitowanego światła, mają charakter kameralny!

Skąd pomysł na to, by mający miejsce w Warszawie w dniach 17 (7.00am) października do 19 (1.27 am) października 2012 Expo Media Maraton Show odbywał się w tak nietypowych porach?

Impreza nasza skierowana jest do bodaj najaktywniejszej i najbardziej mobilnej grupy w naszym kraju: organizatorów eventów, odpowiedzialnych za stoiska na konferencjach i targach. Najogólniej, osób wyjątkowo zapracowanych i mających czas w bardzo nietypowych porach! Rozumiemy to ! Dla niektórych najlepszym czasem jest ten przed pracą,  czas w czasie lunchu, dla  innych czas, gdy ruch w Warszawie jest znikomy, czyli po wieczornych zajęciach dodatkowych, a dla jeszcze innych czas nocnego powrotu  z delegacji. Po prostu czekamy przez 24 godziny na dobę. Czasem imprezy 42 godziny 19 minut i 5 sekund natomiast nawiązaliśmy, co ufamy będzie przyjęte z przymrużeniem oka do długości maratonu, którego długość 42,195  oczywiście podajemy w kilometrach.

I chyba coś przygotowaliście dla dzieci i sportowców?!

Często pojawia się dylemat co zrobić z dzieckiem, które jest w przedszkolu? Tutaj takiego dylematu nie ma. Po prostu dziecko można wziąć ze sobą, aby w kąciku multimedialnym zaciągnęło Mamusię lub Tatusia do zabawy.   Dla miłośników prawdziwego maratonu polecamy doskonałe trasy do biegania wokół hotelu. Istnieje również możliwość wypożyczenia roweru!

Do zobaczenia więc na Expo Media Maraton Show w Warszawie!

Do zobaczenia. Czekamy!

Polecane artykuły