qr-paintings-kyle-trowbridge

 

Już jakiś czas temu pisaliśmy o wprowadzaniu kodów QR na stoiska targowe. Teraz chcielibyśmy pokazać zalety tego rozwiązania. Jeśli wystawiasz się na targach, bez względu czy okazyjnie, czy jesteś stałym bywalcem różnego rodzaju wystaw i jeśli natrafiłeś na ten artykuł, to QR kody są dla ciebie.

Czym są kody QR?

Kody QR mogą działać jako hiperłącze do materiału druku i multimediów, gdy są skanowane przez telefon z odpowiednią aplikacją. Jeśli posiadasz taki telefon (a ich obecność na rynku polskim jest coraz większa), wystarczy zrobić zdjęcie kodu QR lub zeskanować go za pomocą takiego czytnika, którym jest twój telefon. Po odczytaniu tego kodu przed specjalną aplikację, w telefonie uruchomi się strona internetowa.

Czy jest to darmowe?

Tworzenie kodów QR jest darmowe. Nie mogą zostać skradzione, ponieważ każdy taki kod jest unikatowy i prowadzi do odpowiedniego miejsca, które zaprogramujesz. Najczęściej do strony internetowej firmy. Wystarczy wyszukać w Google „generator kodów QR” i znaleźć stronę, która skomponuje taki kod za ciebie. Wystarczy, że wpiszesz w odpowiednie pole adres URL swojej strony internetowej, którą chcesz połączyć i wygeneruje się unikalny kod QR, który można pobrać i używać jako elementu broszury, reklamy, wizytówki, czy nawet wyświetlać go na ekranach przy swoim stoisku.

 

Projections-690x419

 

QR kody unowocześnią twoje stoisko!

Najlepszym miejscem na umieszczenie kodu QR jest poziom wysokości oczu. Tak, aby odwiedzający nie musieli się schylać lub wyciągać, aby zrobić zeskanować kod smartfonem. Ale to, aby kod został zauważony, nie jest takie proste. To samo miejsce, gdzie umieściliśmy nasz kod QR, trzeba także oznaczyć jakąś jasną graficzną wiadomością, o tym, dlaczego uczestnicy powinni zatrzymać się i odwiedzić stoisko. QR kod stoi po drodze do stoiska.

Prawdą jest, że ktoś, kto zrobić zdjęcie kodu QR i odejdzie jest lepszym wynikiem, niż osoba odwiedzająca stoisko, która weźmie tylko broszurę i ucieka. Przynajmniej nie wyrzuci tej broszury do kosza w pokoju hotelowy. Ale, pamiętaj, nie przegap okazji do interakcji z uczestnikami i zebrania ich danych kontaktowych.

Polecane wpisy