Parafrazując słynny wpis w encyklopedii Chmielowskiego, stoisko, jakie jest, każdy widzi. Czy zastanawiałeś się kiedyś, z czego powstaje takie stoisko? A może Twoja firma buduje systemy wystawiennicze, trybunki promocyjne? Interesują Cię informacje o giętkich panelach? Jeżeli tak, ten tekst jest specjalnie dla Ciebie!

Na polskim rynku materiałów poligraficznych pojawił się ostatnio nowy produkt, dający bardzo szerokie możliwości wykorzystania w systemach ekspozycyjnych – giętkie panele. Materiał znakomicie nadaje się do budowy stoisk, systemów wystawienniczych, punktów promocyjnych itp. – jest giętki, pozwala na bezpośredni zadruk czy oklejenie dowolnym materiałem.

Z punktu widzenia wystawcy…

Panele są lekkie – zamontować i zdemontować może je nawet filigranowa osoba. Po demontażu arkusze można zwinąć w rulon do transportu lub przechowywania – bez szkody dla nałożonej grafiki. Materiał jest dodatkowo ognio- i wodoodporny oraz podlega wtórnemu przetworzeniu.

Duża plastyczność materiału pozwala stworzyć konstrukcje o niepowtarzalnych kształtach. Arkusze łączone są za pomocą specjalnych „suwaków”, a wszystkie elementy są ruchome, dzięki czemu każdą konstrukcję można zmontować i rozmontować w bardzo prosty i szybki sposób. Panele po demontażu można zwijać w rulon i przetrzymywać oraz przewozić w poręcznych tubach. Ich plusem jest również niewielka waga.

Parę danych technicznych…

Panele występują w trzech opcjach: do zadruku, oklejenia zadrukowanymi materiałami samoprzylepnymi oraz mediami bezklejowymi, w kolorach czarnym, białym i translucentnym (backlit) Dostępne są w arkuszach o maksymalnym rozmiarze do 2,5 x 3 m, o grubości 3,5 mm, 5mm lub 10 mm. Wraz z panelami dostępne są ruchome suwaki (łączniki), umożliwiające łączenie paneli, a także ich szybki montaż i demontaż.

Na europejskim rynku poligraficznym materiał zyskał już uznanie producentów reklam i systemów wystawienniczych. W Polsce dostępny jest w ofercie firmy Epcot Polska (www.epcot.com.pl).

Polecane wpisy