Branża mieszkaniowa rozwija się w bardzo szybkim tempie, a wynika to głównie z zapotrzebowania. Nie inaczej wygląda sytuacja targów mieszkaniowych, bowiem również tam chętnych nie brakuje. Konkurencja dla targów jest ogromna, w końcu dziś prawie wszystko nawet w tej branży znajdziemy w internecie. Warto więc iść na targi mieszkaniowe?

Targi mieszkaniowe odbywają się praktycznie we wszystkich większych miastach w całej Polsce, zwłaszcza w miesiącach wiosennych. To właśnie tam spotykają się deweloperzy, przedsiębiorcy, inwestorzy, budowlańcy, agencje sprzedaży nieruchomości i najważniejsi goście czyli potencjalni klienci. Oprócz nich na targach mieszkaniowych można spotkać często doradców kredytowych i przedstawicieli bankowych, którzy bardzo chętnie podzielą się informacjami na temat kredytów.

Kontakt bez pośrednika

Nie wątpliwie jest to największy plus targów. W jednym miejscu nie tylko mamy wszystkich ludzi z branży, ale najważniejsze że możemy bezpośrednio porozmawiać z osobą przedstawiającą ofertę. Szukając informacji w internecie często nasuwa się dużo pytań odnośnie danej nieruchomości. Na targach istnieje możliwość zobaczyć plany mieszkaniowe, rozkład wolnych mieszkań, mapy, makiety itp, a na pytania postawione w związku z ofertą uzyskać natychmiastową odpowiedź. Pozwala to także sprawdzić spójność komunikatów reklamowych dewelopera z rzeczywistą nieruchomością. Dzięki pytaniom sprawdzimy czy dana nieruchomość spełnia nasze oczekiwania, a co najważniejsze możemy na miejscu zasięgnąć rady fachowca.

Czas

Mimo, że mogłoby wydawać się zupełnie inaczej targi pomogą zaoszczędzić mnóstwo czasu.  W jednym miejscu na szybko można porównać ofertę kilkudziesięciu deweloperów, w końcu spotkania w ich biurach na pewno zajęłyby go o wiele więcej. Z tego względu dobrze jest zarezerwować sobie kilka godzin na takie targi. Dopiero wtedy możemy być w stu procentach pewni, że zapoznaliśmy się z odpowiednią liczbą ofert. Na takich targach oprócz kupna mieszkania możemy też zadecydować o sposobie jego aranżacji czy nawet kredycie. Warto również pamiętać o tym, aby przed targami zastanowić się nad tym jakimi kryteriami się posługujemy. Możemy zostać przytłoczeni różnorodnością prezentowanych ofert i nic nie wybrać. Dlatego jeżeli nie chcemy, żeby targi okazały się nieudaną imprezą określmy sobie jakie mieszkanie chcemy. Trzeba odpowiedzieć sobie na takie pytania jak lokalizacja, metraż, budżet, kredyt czy gotówka, wkład własny itd.  

Rabaty

Specjalna, promocyjna cena mieszkań to częsty zabieg stosowany przez wystawców na takich targach. Zniżki targowe mogą być zarówno małe jak i duże, a wszystko zależy od deweloperów i właścicieli nieruchomości wystawianych na sprzedaż. Poza tym sprzedawcy bardzo często sięgają po różne zachęty do kupna pod postacią prezentów. Przykładowo mogą być to przygotowane przez architekta projekty wnętrz czy zagospodarowania terenu lub miejsce parkingowe w cenie. Fajnym i użytecznym prezentem dla kupujących są bony zniżkowe lub karty podarunkowe dla kupujących na wykończenie czy wyposażenie wnętrza. Dzięki temu można naprawdę wiele zaoszczędzić.

Targi mieszkaniowe to nie tylko dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, ale głównie szansa na to żeby mniejszym kosztem zakupić wymarzone mieszkanie. Zamiast zastanawiać się czy warto iść lepiej otworzyć kalendarz i rozplanować sobie tak czas, aby móc poświęcić cały dzień na to wydarzenie.  Jedną z najbliższym imprez w tej branży są 128 Krakowska Giełda Domów i Mieszkań 2018.

Polecane artykuły