targi stoisko łódź

W terminie 12–13 października 2016 roku w hali Expo-Łódź odbędą się po raz trzeci Targi Technicznych Wyrobów Włókienniczych oraz Konferencja Technicznych i Specjalnych Wyrobów Włókienniczych INNOVATEX.

Targi Technicznych Wyrobów Włókienniczych to branżowe przedsięwzięcie kierowane do grona producentów i odbiorców specjalistycznych tekstyliów. Branża technicznych wyrobów włókienniczych to jedna z najbardziej innowacyjnych i dynamicznie rozwijających się dziedzin, zwłaszcza w krajach wysokorozwiniętych. Techniczne wyroby włókiennicze coraz częściej zastępują tradycyjne materiały. Wykorzystywane są m.in. przez medycynę, budownictwo, górnictwo, rolnictwo, drogownictwo, branżę motoryzacyjną, meblarską czy ogrodniczą. Tekstylia techniczne są motorem wzrostu gospodarczego, dlatego w nich tkwi przyszłość włókiennictwa.

Do udziału w targach zapraszamy producentów oraz dystrybutorów: włókna i przędzy technicznej, tkanin i dzianin technicznych, włóknin, nici i pasmanterii technicznej oraz chemii tekstylnej, maszyn, akcesoriów i osprzętu.

Targom Technicznych Wyrobów Włókienniczych towarzyszy Konferencja Technicznych i Specjalnych Wyrobów Włókienniczych InnovaTex 2016, organizowana pod hasłem „Wypełnij swój świat tekstyliami”. Będzie ona platformą wymiany doświadczeń między przedstawicielami nauki oraz producentami i użytkownikami tekstyliów technicznych i specjalnych znajdujących zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. Poruszane podczas konferencji tematy pomogą w znalezieniu najlepszych rozwiązań technologicznych, zarówno dla małych jak i dużych przedsiębiorstw. Podczas konferencji poruszane będą następujące tematy:

• sesja MEDTEX – podnoszenie komfortu życia tekstylia medyczne i higieniczne oraz do rehabilitacji i rekreacji

•sesja PROETEX – ochrona życia i zdrowia w środowisku pracy włókiennicze środki ochron osobistych, tekstylia do ochrony środowiska pracy

• sesja BUDTEX – zdrowy dom tekstylia dla budownictwa oraz do wystroju wnętrz

•sesja GEOTEX – bezpieczny transport tekstylia dla wyposażenia środków transportu oraz do ochrony dróg, geotekstylia

• sesja AGROTEX – zdrowa żywność, woda i powietrze tekstylia do ochrony roślin i zwierząt oraz do ochrony środowiska naturalnego

• sesja TECHTEX – innowacyjne tekstylia techniczne wyroby tekstylne dla kompozytów, obuwnictwa i przemysłu skórzanego oraz dla zastosowań specjalnych

Poprzednie edycje Targów Technicznych Wyrobów Włókienniczych oraz Konferencji INNOVATEX zostały przyjęte przez środowisko z dużym entuzjazmem. Podczas imprezy swoją ofertę zaprezentowali liderzy w branży technicznych i specjalnych wyrobów włókienniczych, m.in. TC KOLOR, MAGNETIX, ANDRA, ARIADNA, GEDEON, SAFILIN, POLEXIM, ARIADNA, WIGOLEN, ENKEV POLSKA, MAGNETIX, TRICOMED czy SAFILIN. W tegorocznej edycji wydarzenia potwierdziły udział firmy zarówno z Polski, jak i z zagranicy, m.in. DURAL GmbH, CHT R.BEITLICH GmbH, SAKO EXPO, LENARD BCN S.L., TECHNOTECH czy TC KOLOR.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ttww.pl

Zdjęcie dzięki: old.targi.lodz.pl

Polecane artykuły