Hotelarstwo i turystyka to branża, która stale się rozwija i raczej nic nie zapowiada aby miało się to zmienić. Branża targowa już dawno zauważyła potencjał tego segmentu rynku. Widać to zarówno w Polsce jak i na świecie. Oto najważniejsze targi na świecie:

1.ITB

To ogromne targi turystyczne podczas których wystawcy prezentują swoje usługi i produkty związane z podróżami. Na tym wydarzeniu można spotkać biura podróży lokalne, regionalne i krajowe, firmy przewozowe, hotele, organizacje turystyczne i wiele innych. Impreza odbywa się w Berlinie, a uczestniczy w niej 10 000 wystawców z 187 krajów oraz 180 000 odwiedzających. Warto wspomnieć, że na te targi bardzo często wysyłane są delegacje państwowe, ministrowie i ambasadorzy.

2.IMEX

Kolejna niemiecka impreza tym razem organizowana we Frankfurcie. Są to targi branżowe z sektora przemysłu spotkań, czyli profesjonalnych organizatorów kongresów i konferencji, narodowych oraz regionalnych biur kongresów, przewoźników, hotelarzy. W 2015 roku wystawiało się 3 500 wystawców.

  1. INTERGASTRA

Niemieckie targi odbywające się w Stuttgarcie. Jedna z najważniejszych imprez z branży hotelarskiej i gastronomicznej. Impreza ta cieszy się ogromną popularnością, a wskazują na to liczby. Około 1300 wystawców i 90000 odwiedzających.

  1. INTERBAD

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Basenów, Techniki Basenowej, Saun, Fizykoterapii oraz Wellness. Jest to wiodąca impreza targowa tej branży odbywająca się w Stuttgarcie. Ponad 465 wystawców i 15 000 uczestników.

  1.         INTERNOGA

Międzynarodowe Targi Hotelarstwa, Gastronomii, Żywienia Zbiorowego, Piekarnictwa i Cukiernictwa.  To najstarsze i największe targi branży hotelarskiej w Europie. Odbywa się w Hamburgu w Niemczech. Ponad 1000 wystawców i 100 000 odwiedzających.

  1. TOP RESA Paris

Paryskie targi turystyczne. Prestiżowa impreza, na której można nawiązać nowe kontakty ale również spotkać stałych kontrahentów. Niemal 30 000 uczestników i prawie 400 wystawców.

  1.  Taiwan Outdoor Show

Jedne z największych targów odbywających się w Chinach. Spotka się na nich cała branża odzieży outdoor, obuwie turystyczne, akcesoria, sporty wodne. Ponad 105 000 uczestników i 700 wystawców.

  1.  BMT

Międzynarodowe Targi Turystyczne w Neapolu. Główne tego typu wydarzenie we Włoszech. Prawie 450 wystawców i 20 000 uczestników.

Jak widać branża hotelarska i gastronomiczna ma się bardzo dobrze na świecie. Międzynarodowe targi są bardzo chętnie odwiedzane, a organizatorzy nie mogą narzekać na brak zainteresowania. W Polsce branża ma się równie dobrze co widać w coraz to częściej organizowanych tego typu imprezach.

Polecane artykuły