Przed nami kolejna, tym razem jubileuszowa,  edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które od 10 lat z powodzeniem organizowane są  przez Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia w Sosnowcu. Tej najbardziej znaczącej imprezie branży obróbki metali w Polsce w sezonie jesiennym towarzyszą Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA, a także Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Takie połączenie różnych tematów targowych tworzy doskonałą platformę wymiany informacji, doświadczeń i opinii oraz daje możliwość spotkań i pozyskania zamówień w jednym miejscu i czasie.

Tegoroczna, 10.  edycja Targów TOOLEX po raz kolejny zajmie przestrzeń dwóch pawilonów wystawienniczych. W Expo Silesia spotykają się liderzy branżowi oraz przedstawiciele polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego i narzędziowego.  Atrakcyjna oferta 500 Wystawców z 16 krajów, reprezentujących prawie 600 światowych marek oraz bogaty program wykładów, seminariów i konsultacji dedykowanych specjalistom niewątpliwie wpłynie na targowy sukces jubileuszowej edycji targów. TOOLEX ponownie będzie gościł liderów z branży, a także wiele innych czołowych firm w branży obrabiarek i narzędziowej. Wśród prezentowanych na stoiskach produktów nie zabraknie nowości i premier na polskim rynku, a najlepsze spośród nich, jak co roku, będą walczyć w prestiżowym konkursie o medal Expo Silesia. się pomiędzy nowinkami znajdziemy między innymi centra obróbcze i elektroerozyjne, wycinarki, szlifierki i roboty. Nie zabrakło szerokiego zakresu narzędzi i akcesoriów oraz oprogramowania komputerowego wspomagającego procesy technologiczne, prezentowanego w ramach Targów WIRTOTECHNOLOGIA. Oleje, smary i płyny technologiczne oraz systemy do filtrowania i oczyszczania gazów i cieczy oraz rozwiązania związane z ochroną środowiska uzupełniają zakres branżowy targów OILexpo.

O mocnej pozycji TOOLEX na targowym rynku świadczy m.in. prestiżowy  Honorowy Patronat Ministerstwa Rozwoju oraz liczne grono ważnych Patronów i Partnerów – instytucji branżowych i uczelni wyższych, którzy wspierają ich rozwój oraz dbają o aspekt merytoryczny targów. Prezentacje wystawców uzupełni bogaty program wydarzeń. W tym roku będzie to m.in. spotkanie poświęcone tematyce olejowej przygotowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne Oddział Śląski i Politechnikę Śląską. Niewątpliwie atrakcją targów będzie również 2. edycja Starcia Szlifierzy – zawodów w szlifowaniu organizowanych przez 3M Poland. Z kolei przedstawiciele Zakładów Badań i Atestacji „ZETOM”  w Katowicach przeprowadzą wykłady oraz konsultacje dotyczące bezpieczeństwa maszyn oraz systemów oceny zgodności. Program targów uzupełnią seminaria dotyczące innowacyjnych technologii w obróbce skrawaniem, narzędzi baryłkowych i realnej optymalizacji czasu obróbki oraz przetwarzania emulsji smarno-chłodzących.

Szczegółowe informacje na temat targów znaleźć można na www.toolex.pl

Polecane artykuły