img_8932,o3OMpLCmmnGXqrKGY6s

 

Od 28 do 31 lipca w Gdyni odbędą się 11. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni będzie można oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”.

 

Głównym celem Targów „WIATR i WODA – na wodzie” jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku – na wodzie.

 

Podczas tegorocznej edycji w gdyńskim porcie zobaczymy jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek. W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe.

 

Targi WIATR i WODA w Gdyni to obok ekspozycji wystawców także atrakcje związane ze sportami wodnymi. Przez cały czas trwania imprezy w porcie jachtowym odbywać się będą pokazy ratownictwa na wodzie oraz prezentacje sportów wodnych.

 

img_9063,o3OMpLCmmnGXqrKGY6s

 

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA już po raz siódmy przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji targów konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Celem konkursu jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach.

 

Na Targach w Gdyni zostaną także wręczone nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2017” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.

 

Honorowy patronat nad Targami sprawują: Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO i Murator EXPO. Partnerem targów jest magazyn „Żagle” a Partnerem Strategicznym Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.

 

11. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (28–31 VII 2016).

 

Zdjęcia dzięki: wiatriwoda.pl

Polecane artykuły