Prezentujemy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą w pełni wykorzystać wizyty podczas targów. Co wypada, a czego zdecydowanie nie robić. Czytajcie uważnie! W pierwszej części artykułu publikujemy mile widziane zachowania.

Co robić?

1. Trzeba zaplanować i wyznaczać cele. Czas spędzony poza biurem jest cenny poza kryzysem, a w obecnej sytuacji gospodarczej – jest cenniejszy niż kiedykolwiek. Oczywiście to zależy od roli, jaką pełnisz w firmie, ale w gruncie rzeczy i tak należy w pełni wykorzystać swój czas podczas każdej wystawy czy targów.

2. Zarejestruj się na targi on line. Zaoszczędzisz w ten sposób nie tylko pieniądze, ale i czas spędzany często w kolejkach do kasy. Ponadto będziesz również jako pierwszy otrzymywać najnowsze wiadomości związane z targami. Dostaniesz zarówno pełne zapowiedzi pokazu czy wystawy, jak i zaproszenie na kolejne wydarzenia. Możesz także otrzymać szczegóły występów czy specjalne promocje.

3. Daj sobie wystarczająco dużo czasu podczas targów. Jeśli odwiedzisz już najważniejszy dla twojej branży pokaz podczas targów, powinieneś poświęcić nieco czasu na spotkania z uczestnikami, wystawcami – to twoje główne źródło do nawiązania kontaktów podczas targów. Ważne, byś zaplanował na tę część dużo czasu, bo to właśnie jego będzie ci najbardziej brakowało podczas targów.

4. Skorzystaj z bezpłatnych szkoleń, konferencji czy warsztatów. Pamiętaj, żeby jak najbardziej wykorzystać ten czas, nie tylko na nawiązywaniu kontaktów, ale także poszerzaniu swoich horyzontów. Niech dewizą będzie dla ciebie „widziałem, usłyszałem, zrobiłem”, a nie „dostałem koszulkę!”. A przede wszystkim patrz, co organizatorzy i wystawcy oferują dla odwiedzających i czym zaskakują. Może nauczysz się od nich czegoś nowego.

5. To prowadzi nas do koncepcji, którą można nazwać „otwartość na pomysły”. Jedną z wielkich zalet wystaw jest to, że można stanąć z drugim człowiekiem twarzą w twarz, zmierzyć się z jego koncepcjami i pomysłami. W niektórych przypadkach, kiedy szukamy innowacji albo rozwiązań, w jakiś sposób się blokujemy. Uprzedzamy się do własnych idei i nie jesteśmy w stanie wymyślić czegoś nowego. W takich właśnie chwilach przychodzą inni ludzie, ich świeży punkt widzenia, a także to, że mogą nam zaoferować najlepsze i zazwyczaj najprostsze rozwiązania. Rozglądaj się więc wokół, patrz i słuchaj, co proponują inni!

 

Część 2 artykułu

 

Polecane wpisy