Wielu organizatorów targów na podstawie rekomendacji GIS oraz późniejszych informacji o odwołaniu wszystkich imprez masowych, zdecydowało się przełożyć swoje wydarzenia. Tym samym wszelkiego rodzaju targi, koncerty, a nawet imprezy sportowe nie odbędą się w planowanych terminach.

Sektor targowy, to obok branży hotelarskiej, targowej czy gastronomicznej, jeden z najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa. Od kilku tygodni nie odbywają się żadne spotkania targowe.

W związku z epidemią odwołano jedno z największych wydarzeń targowych w branży przemysłowej, czyli Targi Hannover Messe. W pierwszej opcji targi miały być tylko przeniesione na lipiec, jednak po informacjach o kolejnych przypadkach zakażeń Covid-19 organizatorzy zdecydowali się zrezygnować z tegorocznej edycji.

Niestety wiele polskich targów również odwołało tegoroczne imprezy. Nie odbędą się m.in. targi Automaticon w Warszawie. Szereg organizatorów targowych zmienia daty swoich imprez. Tak też Targi Toolex odbędą się na przełomie września i października (29.09-01.10), Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL w Kielcach również będą miały miejsce w październiku (14-16.10). Na listopad przełożone są m.in. Warsaw Industry Week (03-05.11) czy ExpoBONDING (18-19.11).

W sieci pojawiają się akcje mające na celu zachęcenie wszystkich do udziału w jesiennych wydarzeniach targowych. #ZmieniamTerminNieRezygnuje to jedna z takich akcji, podkreślających istotność walki o branżę targową.

Polecane artykuły