Masz najpiękniejsze i najbardziej funkcjonalne stoisko na świecie, a jego personel jest tak wykwalifikowany, że mógłby obsługiwać angielskiego króla. Program eventów jest tak bogaty, że jeszcze długo będą krążyć o nim legendy. Zaprosiłeś na stoisko wszystkich kontrahentów, na obecności których najbardziej Ci zależało. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik i wygląda perfekcyjnie.

Czy aby na pewno?

Wszystko jest przygotowane na tłumne przybycie gości, ale co z tego, jeżeli zwiedzający mogą mieć problem z trafieniem we właściwe miejsce. Jest to całkowicie niezależne od Ciebie – zwłaszcza, jeżeli targi są duże, a ekspozycje są rozmieszczone w wielu halach. Błądzenie między setkami stoisk może zniechęcić nawet najbardziej przychylnego Twej firmie kontrahenta. Szczególnie dotyczy to gości, którzy przybyli na targi po raz pierwszy i mogą być trochę przytłoczeni nadmiarem wrażeń.

Jak zminimalizować ryzyko takiej sytuacji? Poniżej 3 krótkie porady:

1. Wyraźnie określ, gdzie będzie zlokalizowane Twoje stoisko – komunikat powinien być prosty i czytelny: „Spotkajmy się na stoisku nr 237 w hali A!”. Jeżeli ekspozycja jest umiejscowiona koło jakiegoś punktu orientacyjnego, jesteś prawdziwym szczęściarzem – komunikat: „Spotkajmy się na stoisku nr 237, w hali A – tuż przy ruchomych schodach!” to przynajmniej 30% więcej szans na bezstresowe zlokalizowanie Twojego stoiska przez zwiedzających.

2. Dołącz zdjęcia do zaproszeń – wizualizacje/zdjęcia stoiska oraz personelu, który będzie obecny na targach, ułatwią „wyłuskanie” w morzu innych stoisk ekspozycji Twojej firmy.

3. Przygotuj mapkę  z wyraźnie oznaczonym stoiskiem oraz punktami orientacyjnymi, a następnie wyślij zaproszonym gościom – wprawdzie katalogi targowe standardowo są wyposażone w taką informację, ale dodatkowe przypomnienie z wyraźnym oznaczeniem Twojego stoiska, może znaczenie ułatwić sytuację.

Zastosowałeś się do powyższych porad?

Jeżeli odpowiedź brzmi: „Tak, oczywiście!”, to znaczy, że zrobiłeś wszystko co w Twojej mocy, by odnieść targowy sukces – gratulujemy perfekcyjnego przygotowania i życzymy sukcesu na targach!

Polecane wpisy