ipsa

 

W lipcu Poznań zmieni się w światową stolicę nauk politycznych. Stanie się tak za sprawą 24. Światowego Kongresu Politologów IPSA, który odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To olbrzymi sukces MTP, Mazurkas Travel, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych i Poznania. Po raz pierwszy w historii kongres odbędzie się w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Prestiżowe wydarzenie, które odbędzie się między 23 a 28 lipca, udało się pozyskać dzięki połączonym siłom specjalizującego się w kompleksowej organizacji i obsłudze kongresów Mazurkas Congress & Conference Management, Miasta Poznania, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. W rywalizacji o organizację kongresu Poznań pokonał osiem innych europejskich miast. O wyborze stolicy Wielkopolski zadecydowały m.in.: profesjonalne zaplecze konferencyjne, duże doświadczenie w organizacji znaczących międzynarodowych wydarzeń, silny ośrodek akademicki i dogodne połączenia lotnicze.

 

Światowy Kongres Nauk Politycznych odbywa się co dwa lata i jest jednym z najważniejszych wydarzeń naukowych dla politologów. Jego 24. edycja będzie poświęcona zagadnieniu polityki w świecie nierówności i zgromadzi ok. 2 000 naukowców z całego świata. Wydarzenie odbędzie się w centrum kongresowym MTP i potrwa sześć dni.

 

Więcej informacji na temat konferencji znajdziecie TUTAJ.

 

Zdjęcie dzięki: mtp.pl, wc2016.ipsa.org

Polecane artykuły