Każde stoisko targowe potrzebuje profesjonalnej obsługi na najwyższym poziomie. Wiele firm decyduje się na zatrudnienie osób specjalnie w związku z takim eventem. Nie każdy jednak wie czym kierować się przy wyborze i na co zwracać uwagę, aby nasza hostessa sprostała swojemu zadaniu.

Dobra hostessa to złożona kombinacja wieku, dyspozycyjności, doświadczenia i urody. Zatrudnione panie bez problemu powinny realizować swoje obowiązki, a wygląd i strój stanowią dopełnienie ich kompetencji.

Uroda

Duży biust, nogi do nieba i blond włosy? Nie zawsze. Hostessy to nie fotomodelki, które muszą wyglądać jak z wyretuszowanych okładek. Lepiej postawić naturalny uśmiech, śmiałość w nawiązywaniu kontaktów i umiejętności pracy w różnych warunkach. Prawda jest taka że bez wyżej wymienionych cech bycie piękną, szczupłą i zadbaną na nic się zdadzą. Ważna jest kompetentność, umiejętności które wzmocnią sprzedaż produktu, budowanie świadomości marki, a także zapewnienia komfortu gościom. Uroda jest ważna, ale bez inteligencji i obycia nie zapewni osiągnięcia zamierzonych celów.

Wybór hostessy na castingu

Szczerze powiedziawszy praktyka castingu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Dzieje się ponieważ dobre hostessy nie lubią chodzić na castingi. Najlepsze w branży znają swoją wartość i mają doświadczenie, więc chodzenie na spotkania rekrutacyjne są dla nich stratą czasu. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z agencji hostess. Dzięki temu będziemy pewni, że nasz personel jest odpowiednio przygotowany na targi.

Język

Wybierając się na zagraniczne targi język jest obowiązkowy. Hostessy muszą władać sprawnie językiem, w końcu i na naszych rodzimych imprezach może się zdarzyć sytuacja, że angielski będzie im potrzebny. Dobrze jest też szukać dziewczyn posługujących się kilkoma językami. W końcu im więcej tym lepiej. Mimo wszystko angielski jest na tyle uniwersalny, że spokojnie powinien wystarczyć.

Strój

Bywa, że nasze wyobrażenie stroju jest w realistycznym świecie śmieszny lub nawet upokarzający. Strój powinien być dopasowany do wzrostu, ale i być na tyle uniwersalny aby każda sylwetka wyglądała w nim dobrze. Warto zapytać specjalistów którzy zajmują się ubraniami na co dzień. Jeżeli chodzi o kwestię szpilek lepiej pozwolić dziewczynom na eleganckie płaskie obuwie. Każda hostessa będzie za to wdzięczna.

Wybór hostess jest bardzo ważny, ale i trudny. Nie powinno się go podejmować jeśli nie jest się pewnym swoich kompetencji co do tego zadania. Czasem lepiej zaufać agencjom, które zajmują się tym na co dzień.

 

Źródło: https://sallyyumeno.com/pl/blog/jak-wybrac-hostesse/

Polecane artykuły