W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy tekst o najważniejszych targach z branży spożywczej. Przedstawiliśmy w nim tylko 10 imprez, które mają niebagatelny wpływ na rozwój tej branży. Dziś uzupełnimy listę o kolejne 10 wydarzeń na których poznamy co w trawie piszczy i w jakim kierunku branża zmierza.

1.       Ifresh Międzynarodowe targi Warzyw i Owoców

Świeże produkty, najlepsza jakość. Targi zorientowane od producentów, aż do finalnego odbiorcy. Znaleźć tu można wszystko transport, opakowania, technologie, systemy upraw. Wystawcy chętnie się tu prezentują biorąc pod uwagę, że odwiedza tę imprezę ponad 20 000 ludzi.

2.      Fine Food Australia

Te międzynarodowe targi posiadają , aż 32- letnią tradycję. Wystawcy prezentują tu swoje produkty spożywcze, ale również prezentują się firmy zajmujące się cateringiem, dystrybucją czy opakowaniami. Pojawiają się również produkty lokalne i egzotyczne. Ponad 1000 wystawców, a wydarzenie ma miejsce w Australii w Sydney.

3.      SBW EXPO

Międzynarodowe targi w Pekinie dla eksporterów i importerów wody butelkowanej. 16 300 odwiedzających.

4.      China International Nutrition and Health Industry Expo

Targi zajmujące się tematem zdrowej żywności. Ekologiczne produkty, napoje białkowe, tradycyjna medycyna chińska, certyfikacja. Szeroka gama produktów chętnie przyciąga odwiedzających. Impreza odbywa się w Szangahaju. Ponad 500 wystawców i 50 000 uczestników.

5.      Bałtyckie targi żywności i napojów BAF

Odbywają się w na Litwie. Targi te są świętem kultury jedzenia. Popularne, w 2014 roku 84  wystawców i 15 000 odwiedzających.

6.      Super Rio Expo Food

Targi Wyrobów Spożywczych w Rio de Janeiro. Ogromne znaczenie dla branży spożywczej w Brazylii. Bez wątpienia największa tego typu impreza w Ameryce południowej. Ponad 300 wystawców i 45 000 uczestników.

7.      Afrika Big 7 wraz z imprezami towarzyszącymi

Największe targi w RPA i Afryce. Ogromne wydarzenie, międzynarodowe targi przemysłu spożywczego. Znajdziemy tu zarówno produkty spożywcze  jak i opakowań, dostawców czy wyposażenia sklepów i hurtowni. Ponad 200 wystawców.

8.      Speciality Fine Food

Wracamy do Europy, konkretnie do Londynu.  To największe brytyjskie targi. Ponadto targom towarzyszy wiele innych atrakcji jak konkursy i pokazy. Ponad 1000 odwiedzających.

9.      VINEXPO

Międzynarodowe Tragi Wina i Wyrobów Spirytusowych obywają się we Francji. Wiodąca impreza branżowa, na której pojawia się 48 000 odwiedzających i 2300 wystawców.

10.  Alimentaria Mexico

To meksykańskie targi żywności i napojów, plasujące się wśród najważniejszych imprez targowych w Ameryce Południowej. Ponad 44 000 uczestników, w tym 1500 wystawców.

Branżą spożywcza jest ważna, a jej rozwój jest nieunikniony. Branża targowa tylko je w tym wspiera. Dwadzieścia wyżej wymienionych wydarzeń mają ogromny wpływ na to w którą stronę przemysł idzie. Poza tym na tych imprezach powinna pojawić się każda firma, która chce coś znaczyć w swojej branży.

 

Polecane artykuły