Tegoroczny kalendarz wydarzeń dedykowanych dla osób odpowiedzialnych za infrastrukturę zieloną w miastach wzbogacił się o nową pozycję. Już w tym tygodniu na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbędzie się pierwsza edycja POL-ECO-SYSTEM Silesia. Głównym wydarzeniem targów będzie konferencja współorganizowana z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych.
POL-ECO-SYSTEM Silesia to nowa inicjatywa Międzynarodowych Targów Poznańskich, która odbędzie się w pierwszym półroczu na Górnym Śląsku. Wiosenna edycja targów POL-ECO-SYSTEM odbędzie się w Katowicach w dniach 20-22.04, a jesienna – tradycyjnie w Poznaniu w dniach 11-14.10.
Zakres ekspozycji targów POL-ECO-SYSTEM Silesia obejmować będzie zagadnienia związane z problematyką rewitalizacji obszarów miejskich, odpadami i recyklingiem, gospodarką komunalną, energią odnawialną i technologiami ochrony środowiska.
Partnerem merytorycznym kwietniowej odsłony targów POL-ECO-SYSTEM Silesia w Katowicach jest Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych. Tematem przewodnim wydarzenia jest odnowa zdegradowanych obszarów miejskich oraz zagospodarowanie obiektów i terenów poprzemysłowych.
W trakcie targów Pol-Eco-System Silesia zaplanowano organizację konferencji pt. „Błękitno-zielona infrastruktura w miastach”. Wydarzenie jest adresowane do jednostek samorządu terytorialnego, urbanistów, architektów, projektantów zieleni, osób zajmujących się ochroną środowiska.
Postępujący proces urbanizacji i rozbudowy infrastruktury miejskiej, a także nasilające się ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak upały, susze i ulewne deszcze wymagają zastosowania nowych rozwiązań do zarządzania zasobami naturalnymi miast. –Podczas konferencji chcemy pokazać, jak błękitno-zielona infrastruktura jest ważna dla każdego miasta i jakie możliwości stwarza, także dla odnowy terenów zdegradowanych – mówi Wiesława Galińska, Dyrektor Grupy Produktów Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Wśród wydarzeń dodatkowo planowane są warsztaty pt. „Jak zweryfikować technologie ekoinnowacyjne w ramach Programu Pilotażowego Weryfikacji Technologii Środowiskowych Unii Europejskiej” oraz szkolenie „Nowe przepisy w remediacji terenów zdegradowanych – wprowadzenie oceny ryzyka zdrowotnego”.
Zdjęcia dzięki: polecosystem.pl