FOTOBUENO

 

8 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się Walne Zgromadzenie CENTREX – Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych – zrzeszającego kilkunastu największych organizatorów Targów Europy Środkowowschodniej (aktualnie z Polski, Ukrainy, Rumunii, Czech, Węgier i Bułgarii), na czele z MTP i Targami Kielce. Doroczne obrady CENTREX zgromadziły wszystkich jego udziałowców i były okazją do podsumowania minionego roku i do podjęcia ważnych decyzji w sprawie aktualnych i przyszłych działań.

 

W programie obrad wiele czasu poświęcono m.in. pierwszej globalnej kampanii promocyjnej „Światowy Dzień Targów” (Global Exhibition Day), którą w tym roku, 8 czerwca, przeprowadzi największa branżowa organizacja targowa świata – The Global Association of Exhibition Industry – przy wsparciu zrzeszonych krajowych i międzynarodowych stowarzyszeń targowych. PIPT i CENTREX są partnerami projektu i intensywnie pracują nad jego realizacją.

 

Omówienie tematu i specjalną prezentację przygotował Károly Nagy, były wieloletni dyrektor zarządzający CENTREX i były dyrektor marketingu lidera węgierskiego rynku targowego – organizatora targów HUNGEXPO, a obecnie ekspert ds. audytu statystyk targowych. János Barabás, przewodniczący Komitetu Stowarzyszań UFI i wiceprezydent UFI, aktualny sekretarz generalny CEFA, wieloletni wiceprezes organizatora targów HUNGEXPO, przekazał najnowsze informacje z UFI odnośnie realizacji kampanii „Światowego Dnia Targów”.

 

Kluczowe komunikaty kampanii:

 

– Targi są najbardziej efektywnym narzędziem marketingu, zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw
– Targi stymulują innowacyjność i konkurencyjność
– Targi wspierają rozwój handlu i są instrumentem internacjonalizacji
– Targi wspierają wzrost gospodarczy i generują korzyści społeczne i gospodarcze
– Targi łączą ludzi! Targi to kontakt twarzą w twarz. Targi to zabawa. Kochamy targi!

 

201612040359_N1A4643

 

Na zgromadzeniu wybrano przewodniczącego na kolejną kadencję CENTREX. Miejsce Gienadija Kroiczyka, prezesa ukraińskiej firmy targowej GalExpo z Lwowa, zajął Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce. Ten wybór to potwierdzenie wysokiej pozycji wicelidera polskiego rynku na europejskiej arenie targowej i wyraz uznania dla wieloletniego szefa tego dynamicznego ośrodka targowego.

 

CENTREX promuje zrzeszone czołowe ośrodki targowe regionu i jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy najważniejszymi graczami rynku. CENTREX zajmuje się także profesjonalnym audytem danych statycznych targów i wystaw, według międzynarodowych standardów i jest oficjalnym audytorem UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Od 2008 roku, a więc już dziewiąty rok z rzędu, na zlecenie Polskiej Izby Przemysłu Targowego prowadzi audyt danych statystycznych targów organizowanych przez Członków PIPT. Organizacja realizuje też, na indywidualne zlecenia, audyt innych targów polskich i zagranicznych organizatorów.

 

Zdjęcia dzięki: polfair.pl

Źródło: Polska Izba Przemysłu Targowego

Polecane wpisy