Polska Izba Przemysłu Targowego już jakiś czas temu opublikowała raport dotyczący targów w Polsce w 2016 roku. Podsumujmy zeszłoroczne osiągnięcia na półmetku nowego roku!

Najnowszemu audytowi poddano 211 targów w Polsce zrealizowanych w 2016 roku. Liczba zwiedzających (1 539 000 w 2016 r.) na targach wzrosła o 7,2%, liczba wystawców (28 896) zaś o 1,7%. Powierzchnia wynajęta przez wystawców (838 234 m²) zwiększyła się aż o 9,6%.

Korzystne położenie geopolityczne Polski, jej bogata kultura i tradycja, a także inwestycje w infrastrukturę i dbałość wiodących polskich firm targowych o wysoką jakość usług dla gości targowych składają się na systematyczny wzrost liczby zwiedzających na targach w Polsce od siedmiu lat. Ogromne znaczenie ma również nieustannie rozbudowywana formuła współczesnych targów, gwarantująca odkrywanie na targach innowacji, pozyskiwanie nowych dostawców, ale także zdobywanie wiedzy na temat najnowszych trendów i możliwość spotkania ekspertów z branży podczas udziału w towarzyszących targom konferencjach. Ponadto niemałą rolę odgrywa rosnące zainteresowanie targami skierowanymi do szerokiej publiczności. Targi w branżach elektroniki użytkowej, rozrywki, turystyki, wypoczynku i hobby mają charakter interesujących eventów przyciągających ogromne rzesze gości.

Źródło: Polska Izba Przemysłu Targowego
Raport PIPT: http://polfair.pl/files/20171903105539Raport_PIPT_Targi_w_Polsce_2016-e-final.pdf

Polecane wpisy