Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich został wybrany do prestiżowej Rady Dyrektorów UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Zastąpi na tym miejscu Przemysława Trawę, prezesa zarządu MTP.

Nowo wybrany Członek Rady Dyrektorów UFI otrzymał mandat na 3-letnią kadencję po Walnym Zgromadzeniu UFI podczas 84. Globalnego Kongresu tej organizacji w Johannesburgu w Południowej Afryce. Kadencja Rady Dyrektorów rozpoczyna się 1 listopada 2017 r. Rada Dyrektorów to zarząd stowarzyszenia UFI. Składa się z maksymalnie 60 członków. Podejmuje decyzje w sprawie kierunków działania organizacji mających wpływ na międzynarodowe targi branżowe.

Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego UFI to największa i najważniejsza organizacja branżowa utworzono w Mediolanie w 1925 roku. Założycielami było 20 europejskich organizatorów międzynarodowych targów. Międzynarodowe Targi Poznańskie należą do organizacji od 90 lat. Początkowo UFI za swój cel nadrzędny uznawała rozwój współpracy pomiędzy europejskimi organizatorami targów, a z czasem zaczęła rozszerzać działalność poza Stary Kontynent. Obecnie stowarzyszenie zrzesza 740 organizacji członkowskich w 85 krajach na całym świecie. Ponad 950 międzynarodowych targów z dumą nosi etykietę zatwierdzoną przez UFI, która stanowi gwarancję jakości dla zwiedzających i wystawców.

Tomasz Kobierski – absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od początku swojej kariery zawodowej (w 1998 roku) jest związany z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Pełnił funkcję koordynatora, dyrektora targów Polagra-Food, Drema i Furnica oraz dyrektora grupy produktów z sektora rolno-spożywczego i drzewnego. Od 2007 roku Tomasz Kobierski zasiada w Zarządzie firmy.

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie, www.mtp.pl , 1 listopada 2017 r. 

Polecane wpisy