Temat targów online pojawia się coraz częściej w dyskursie medialnym. W obecnej sytuacji spowodowanej panującą na całym świecie epidemią koronawirusa, zdaje się to być alternatywa dla branży targowej, którą dotkliwie dotknęła pandemia.

Z powodu pandemii koronawirusa wiele wydarzeń zostało odwołanych bądź przesuniętych na dalszy termin. Organizatorzy targów wynajdują nowe sposobów na realizację tych przedsięwzięć, nawet jeśli nie w formie stacjonarnej. Targi farmaceutyczne Bio Korea 2020, w związku obecną sytuacją, będą odbywać się w całości w formie online. Podczas wydarzenia pojawią się innowacyjne podejścia do sztuki wystawienniczej. Będzie można się zapoznać z pawilonem wystawienniczym za pomocą virtual reality, odbędą się także zdalne spotkania biznesowe.

W przyszłym roku, planowane jest prowadzenie targów zarówno w formie tradycyjnej, jak i online. Ponad 390 firm pojawi się ze swoimi wirtualnymi ekspozycjami na stoiskach. Bio Korea 2020 będzie miała miejsce od 18 do 23 maja.

Targi Kantońskie w 2020 r. odbędą się również w wersji online. Zostaną one zorganizowane w okresie 15-24 czerwca 2020 roku. Organizatorzy przygotowywali częściowo zdigitalizowane targi już wcześniej. W ich ofercie pojawiały się e-rozwiązań jak chociażby i-Travel umożliwiająca organizację wyjazdu przez stronę targów.

Również na polskim rynku pojawiają się pomysły organizacji targów online. Propozycją wirtualnych wystaw będą Targi Pracy IT ONLINE. Już 26 maja odbędą się targi skierowane do wszystkich kandydatów, poszukujących pracy. Miejscem targów będzie specjalna platforma, gdzie odwiedzający będą mogli podróżować po wirtualnej hali wystawienniczej. Przewidziano także wydarzenia towarzyszące takie jak webinaria czy konkursy.

Odbywają się także spotkania autorskie online w ramach nadchodzących Wirtualnych Targów Książki Empik oraz akcji Booktarg. Spotkania można oglądać na profilach Facebook organizatorów. Dla uczestników przygotowano także rabaty na książki oraz dodatkowe promocje.

Polecane artykuły