Wakacje coraz bliżej więc dziś wybierzemy się do jednego z najchętniej odwiedzanych miast nad polskim morzem. Mowa oczywiście o Gdańsku. Co roku miliony Polaków wybierają to miejsce do wypoczynku. Gdańsk to nie tylko plaża i woda, ale również arena targowo- wystawiennicza, którą warto odwiedzić będąc przy okazji w trójmieście.

MTG S.A.

Międzynarodowe targi specjalizują się w organizowaniu wydarzeń o różnym zasięgu, zarówno lokalnym, krajowym jak i międzynarodowym. W centrum można wziąć udział w takich imprezach jak targi, wystawy, kongresy, konferencje , eventy, jarmarki, imprezy plenerowe. W kalendarzu imprezowym centrum jest wiele cenionych imprez branżowych takich jak Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF, Międzynarodowe Targi Bursztynu AMBERMART czy chociażby Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. Dowodem na popularność tego miejsc bez wątpienia są liczby. Tylko w 2015 roku AMBEREXPO zorganizowało 100 imprez, w którym uczestniczyło ponad 185 tysięcy osób.

Historia

Historia gdańskich targów sięga 1947, kiedy to zorganizowano w sierpniu targi prezentujące możliwości eksportowe naszego kraju. Lata po wojnie zaczęto starać się, aby w Gdańsku powstał ośrodek targowy. W 1989 powstała Spółka Akcyjna Międzynarodowe Targi Gdańskie. Na samym początku Targi Gdańskie organizowały swoje imprezy w wynajętych halach. Potem we własnym centrum, z którymi były powiązane kapitałowo. Od 2012 roku  siedzibą jest Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO

AMBEREXPO jest bezpośrednim sąsiadem jednego z najpiękniejszych stadionów w naszym kraju, czyli Stadion Energa Gdańsk. Na arenę wystawienniczą składają się trzy hale wystawiennicze o powierzchni 12 tys. mkw, centrum konferencyjne z czterema salami dla 1058 uczestników, strefa VIP, centrum prasowe, restauracja oraz powierzchnia biurowa. Warto zaznaczyć, że centrum jest wyposażone w najnowszą technologię, aby dostosować swoją ofertą do najbardziej wymagających klientów. Pozwala to na organizację różnorodnych imprez od targów, przez konferencje po szkolenia i imprezy eventowe. Dzięki ogromnej powierzchni istnieje możliwość organizowania kilku imprez jednocześnie. Poza tym centrum ma bardzo dobre połączenie komunikacyjne.

Jeżeli więc wybieracie się na wakacje do Trójmiasta zaplanujcie sobie dzień lub dwa na odwiedzenie centrum targowego w Gdańsku. Będzie to idealne urozmaicenie waszych wakacji, a dodatkowo poznacie jedno z czołowych ośrodków wystawiennictwa w Polsce.

Źródło: http://amberexpo.pl

Polecane artykuły