Zastanawialiście się kiedyś gdzie znajduje się największe międzynarodowe centrum targowo wystawiennicze w Europie Środkowej? Odpowiedź jest bardzo prosta i niektórych może zaskoczyć. To miejsce znajduje się w Warszawie! Bez wątpienie nasza stolica zasługuje dzięki temu na miano stolicy targów. Dlatego teraz przedstawimy wam ten wyjątkowy obiekt w kilku zdaniach.

Dlaczego powstało Ptak Warsaw Expo?

Nic nie powstaje bez przypadku i zawsze ma z góry założony cel. Tak było również w tym przypadku. Międzynarodowe Centrum Targowo Wystawiennicze powstało Ptak Warsaw Expo powstało po to, aby w stolicy była możliwość organizowania najbardziej prestiżowych targów, kongresów, konferencji, szkoleń, imprez masowych i innych eventów komercyjnych. Aby osiągnąć to co zamierzono potrzeba było nowoczesnego, ogromnego i przygotowanego obiektu, który będzie w stanie udźwignąć ciężar tego obowiązku. Ptak Warsaw Expo właśnie takie jest.

Powierzchnia

Centrum może pochwalić się niewiarygodną wielkością, w końcu nie bez przyczyny zostało uznane za największe w tej części Europy.  Ptak Warsaw Expo to 143 000 mkw powierzchni wystawienniczej. Trudno to sobie wyobrazić, dlatego najlepiej samemu odwiedzić ten obiekt. Poza tym wrażenie robi również 500 000 mkw powierzchni zewnętrznej. Centrum posiada również 15 000 miejsc parkingowych i 6 nowoczesnych hal. Jeżeli chodzi o ilość organizowanych wydarzeń, to corocznie organizuje się tam około 30 imprez.

Lokalizacja

Ptak Warsaw Expo to nie tylko ogromna powierzchnia, ale też znakomita lokalizacja.   Położone jest 10 minut jazdy od największego w kraju międzynarodowego Lotniska Chopina i 15 minut jazdy od ścisłego centrum Warszawy, przy zbiegu najważniejszych dróg krajowych S7 i S8 oraz autostrady A2. To sprawia, że arena jest idealnym miejscem do biznesowych spotkań na najwyższym poziomie.

Ptak Warsaw Expo członkiem UFI

Centrum należy do Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. W 2017 roku UFI sklasyfikowała Ptak Warsaw Expo na 1 miejscu w Polsce i 19 w Europie, pod względem posiadanej powierzchni wystawienniczej. Przynależność do tej organizacji to potwierdzenie światowej jakości obiektu oraz organizowanych w nim imprez, ale także certyfikat najwyższej wiarygodności Ptak Warsaw Expo na rynku targowym.
Jeżeli zachęciliśmy was do dowiedzenia obiektu najbliższym wydarzeniem będzie Warsaw DentalMedica Show – Międzynarodowe Targi i Forum Stomatologii i Medycyny Estetycznej (https://warsawexpo.eu/wydarzenie/warsaw-dentalmedica-show-miedzynarodowe-targi-i-forum-stomatologii-i-medycyny-estetycznej/)

Źródło: https://warsawexpo.eu/

Polecane artykuły