Organizatorzy targów oraz wystawcy z coraz większym niepokojem patrzą na to co dzieje się na świecie w związku z koronawirusem (Covid-19).

Na odbywające się w na początku tego miesiąca Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma przyjechało tylko 13 z zapowiadanych 35 chińskich firm. Targi miały miejsce w Międzynarodowych Targach Poznańskich, które już zaostrzyły zalecane środki bezpieczeństwa. Stosuje się przepisy dotyczące higieny osobistej, pojawiają się także zakazy podawania sobie rąk przy przywitaniu, jako jeden ze sposobów walki z koronawirusem (Covid-19).

Obserwuje się wprowadzanie przez organizatorów imprez wystawienniczych odpowiednich restrykcji, jednak zdarzają się już odwołane bądź przenoszone na inny termin imprezy targowe. Przełożone zostały między innymi Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2020, które miały się odbyć a dniach 10-13 marca 2020 roku, w Cannes. Organizator podaje nowy termin targów: 2-5 czerwca 2020 roku. Podobnie, Targi Genewa 2020 zostały odwołane.

Covid-19 jest chorobą, która przypomina zapalenie płuc, jednymi z obaw są gorączka czy problemy z oddychaniem. Liczba przypadków koronawirusa w Europie rośnie.

Polecane artykuły