Kiedy za oknem piękna pogoda ludzie często decydują się na spędzenie wolnego czasu pod gołym niebem.  Wydawać by się mogło, że nie ma lepszego sposobu na wykorzystanie wolnego dnia. W najbliższym tygodniu w Warszawie odbędą się targi książki. Mimo świecącego słońca warto poświęcić parę godzin na literaturę.  Z pewnością nie będzie to zmarnowany czas.

Zastraszające dane

Stan czytelnictwa w Polsce pogarsza się z roku na rok. Jak wynika z badań Polskiego Instytutu Książki w 2017 roku przynajmniej jedną książkę przeczytało zaledwie 38 proc. obywateli. Z kolei minimum siedem książek przeczytało tylko 9 proc! Przytoczone dane nie napawają optymizmem na przyszłość. Niewątpliwie targi książki mogą być nieocenionym wsparciem w propagowaniu czytania.

Książki i ceny

Oczywiście jest to argument oczywisty. Mimo to niewątpliwie najważniejszy. Można by książkę napisać o ofercie wydawniczej na takich targach. Jest naprawdę multum wydawnictw, które decydują się na zaprezentowanie swojej oferty. Znajdziemy tu mniej znane tytuły, ale i prawdziwe bestsellery. Krótko mówiąc istne el dorado literackie. Wiadomo, że targi to również promocyjne ceny i okazje.  Tańsze książki, ale i egzemplarze które dopiero będą miały swojej premierę. Targi Książki są fajną alternatywą nie tylko dla osób dla których czytanie jest pasją. Osoby na co dzień, które nie sięgają po taką formę spędzania czasu może wreszcie przekonają się, że od czasu do czasu warto poczytać.

Spotkasz ludzi takich jak ty

Książki to twoje hobby i szukasz ludzi, którzy razem z tobą dzielą tę pasję? Nie ma na to lepszego miejsca niż targi książki! To właśnie tutaj w jednym miejscu spotkasz setki osób o takich samych zainteresowaniach jak ty. Dzięki temu masz możliwość podzielenia się wrażeniami literackimi, wymianie opinii, polecenia innym tytułu który według ciebie na to zasługuje. Takie kontakty mogą zaowocować znajomościami na lata, a przecież to miały być tylko targi.

Twarzą w twarz z autorem

Książki to bez wątpienia główny bohater targów. Nie zapominajmy jednak, że takim imprezom towarzyszą dodatkowe wystąpienia, debaty, konferencje. Mimo to najważniejszym faktem dla wielu uczestników jest to, że na targach mogą spotkać swoich idoli. Jeżeli twoim marzeniem jest rozmowa z autorem bestselleru, to na targach książki możesz je spełnić. W końcu na ulicy tego człowieka nie spotkasz, a tutaj możesz z nim zamienić kilka zdań. To też szansa na zdobycie autografu czy specjalnej dedykacji w swoim egzemplarzu.

Jeżeli zachęciliśmy was do wzięcia udziału w takim wydarzeniu najbliższą okazją są Warszawskie Targi Książki 2018 na stadionie narodowym. Impreza rozpocznie się już 17 maja i potrwa do niedzieli.

Więcej informacji na https://targi.com/index.php?idp=13&id_imp=murksiazka.

Źródła: http://www.mozaikaliteracka.pl/2017/05/czy-warto-jechac-na-targi-ksiazki.html

Polecane artykuły